Wpis z mikrobloga

@drazliwy: nie wierzę, żeby włoski rząd pozwolił na upadek tak rozpoznawalnej marki. W ostateczności pewnie ktoś ich przejmie także spokojnie. Chociaż jedną brikkę z zapasem uszczelek wypadałoby kupić „do szafki”. Dla pewności :p
@zakoo: mam brikke w domu u rodziców i u mnie z kolei zle parzy. Kawa nie chce wychodzić ponieważ ten grzybek jest za ciężki (rozmiar 6) wiec wole zwykła kawiarke bialetti niż brikke. Inna sprawa ze może tez coś zle robię. Ta ze zdjęcia kawiarka to w rozmiarze 3?
@drazliwy: Mam brikke i moke. Brikka parzy super, a a mokka robi lurę, a w dolnym zbiorniczku zostaje woda...sam nie wiem, co źle robię. Ilość kawy, stan zmielenia wydaje sie nie wpływac na to zachowanie. Minusikiem brikki jest hałas....zwłaszcza o 6 rano ;)
@drazliwy: nie wiem, to nie moje zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężko ocenić z tej perspektywy, ale chyba 3-4. Może sypiesz za mało kawy? Ten pojemnik powinien być wypełniony prawie do pełna - trzeba zostawić tam 3-4mm wolnego miejsca bo kawa zwiększy trochę swoją objętość
@Leel00: to może spróbuj z rożnym ciśnieniem regulując szybkość nagrzewania kawiarki. Spróbuj raz mniej ustawić i sprawdź czy Ci smakuje a innym razem bardziej. Choć pewnie to tez próbowałeś.
@drazliwy: wierz mi - próbowałem różnych rzeczy. Woda od zimnej do gorącej, gaz od min do max, grubość kawy również. Równie dobrą kawę jak brikka robi u mnie w pracy elektryczna kawiarka GAT
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leel00: ja bym bardzo chciał zrobić kawę bardziej kremową. Mam mokka express i tak jak piszesz, wychodzi "lura" (smaczna) ale nie jest to na tyle gęsta konsystencja jak z ekspresu ciśnieniowego.
@Leel00 ja robilem tak:
Kawy sypie 90%, nie ubijam
Gaz max, jak skończy to bardzo szybko ściągam z gazu i wlewam do kubka żeby jej nie spalić.
Teraz tylko aeropress :)