Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka

chciałbym poprawić wydajność peceta w grach, ponieważ często mimo że wymagania sprzętowe spełniam - tekstury ładują się dłużej lub dostaję freezy kiedy działa kilka programów na raz.

Powinienem kupić dodatkowy RAM, czy dysk SSD? Co pomoże w mojej sytuacji?
  • 7
@TomdeX: mam 8GB RAM, i np. kiedy odpalam jakieś gierki których wymagania sprzętowe spełniam - często na podglądzie menagera zadań "pamięć" skacze mi do 99% przy większych lokacjach itp.
Nie stać mnie niestety na i to i to, dlatego muszę na razie się zdecydować, ale nie wiem co poprawi wydajność i sprawi że nie będę miał klatek niekiedy
@Zakimar: 8GB RAM wystarcza w 95% grach. Problemu szukałbym gdzie indziej. Odpaliłbym ewentualnie jakiś benchmark + HWMonitor, żeby sprawdzić jak się pozostałe rzeczy sprawują,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomdeX: @Zakimar: jeśli pamięci brakuje I op to stwierdził, to w pierwszej kolejności rozszerzenie RAMu. To co op zaobserwował to ewidentny efekt braku pamięci - tj gra musi wyrzucić stare dane z bufora i załadować nowe. Ssd pomoże jedynie w prędkości ładowania gry - później i tak wylatuje do RAMu i tam działa, ew dodatkowe tekstury są doladowywane as needed.