Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie pewnie powielane x razy ale zapytam jeszcze raz.
Jestem w 3 techinkum, klepie sobie projekty w Django. Uzupełniam sobie portfolio. Teraz ogarniam Reacta na potrzeby projektu. Jak to jest, podczas rekrutacji rekruterzy bardziej zwracają uwagę na portfolio czy wykształcenie wyższe? Powiedzmy że na początek roku szkolnego będę miał dokończone 3 funkcjonalne i w miarę rozbudowane projekty w Django + React oraz jakieś mniejsze projekciki. Mam szansę na jakiś staż we wakacje?

Pozdrawiam.

  • 5
podczas rekrutacji rekruterzy bardziej zwracają uwagę na portfolio czy wykształcenie wyższe?


@WebDevIsMyPassion: na portfolio, a raczej na zakres umiejętności jakie w nim przedstawiasz.

Byłem na ponad 30 rekrutacjach w ciągu dwóch lat i ani razu nie zapytano mnie o wykształcenie, nie licząc jednego przypadku kiedy miałem pracować na UoD i przyszły pracodawca martwił się, czy mam ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wykształcenia nie mam nawet podanego w
@WebDevIsMyPassion: Portfolio i umiejetności to podstawa. Znam wielu programistów (midów) bez studiów. Jeżeli na rozmowę o pracę przychodzi osoba która posiada na swym koncie kilka projektów i widać że niezle ogarnia, to nie tylko staż, a od razu pozycje juniora może dostać. Studia mogą utrudnić awans jeżeli ktoś bedzie aspirować kiedyś na seniora, architekta, itd. Jednak zdacydowanie, do startu w tym zawodzie papier nie jest potrzebny.