Wpis z mikrobloga

@iighlaq_alhabl: To może podsumowanie
Klucze pochodzą z źródeł
- kupione kradzioną kartą
- klucze z programów MSDNA
- Klucze korporacyjne( szczególnie wersje enterprise)
- Klucze z komputerów zniszczonych/uszkodzonych, oddanych do recyklingu.

Pierwsze 3 to oczywiście nie legalne klucze.
Czwarta opcja to takie pół na pół. Zgodnie z wyrokami sądu bodajże w niemczech, microsoft nie może blokować sprzedaży używanych kluczy. Jednocześnie microsoft twierdzi że takie klucze są nie legalne bo nie są
@tasiu84: Czyli nie ma co generalizować, że to nie legalne. Mówimy tu oczywiście o prawie, a nie regulaminie czy licencji M$. Mi przy zakupie na firmę wystarczy COA i faktura i takie aukcje można było znaleźć. Naklejka przychodzi nieużywana, a aktywacja przebiega bez problemu. Kupowałem tak Windows 7 z upgrade do Windows 10. Co nie zmienia faktu, że spółka, która prowadziła sprzedaż szybko się zamknęła.
@jep4ka: Ja kupując na firmę trzymam się od tego z daleka. Nigdy nie masz pewności jakie jest faktyczne źródło. Jeśli trafisz na klucz z pierwszych trzech opcji to czarny scenariusz to wizyta smutnych panów i sprawa o paserstwo.
@iighlaq_alhabl: jak znajdziesz dobrą ofertę na win 7 lub 10 na firmę to podeślij proszę linka na priv :-) też potrzebuję kupić najlepiej win 7 ale tego już chyba nie ma w sprzedaży. Za win 10 trzeba dać ok 600-700 zł jak ostatnio sprawdzałem.