Wpis z mikrobloga

Jakbyscie mieli wybierac framework do e2e dla apki pisanej w angularze to wybralibyscie cypressa czy protractora?

Zaczalem pisac w tym pierwszym i widze troche ograniczen tj. brak obslugi tabow, jeden test = jeden adres, stosunkowa niewielka ilosc materialow w sieci. Stad zastanawiam sie jeszcze poki moge, nad przejsciem na protractora. Macie jakies doswiadczenia z jednym i drugim i jestescie cos w stanie powiedziec?

#testowanieoprogramowania
  • 9
@czuczupikczu: ech, kurde, nie wiem jak wyczytałem że chodziło o testowanie integracyjne kodu angulara i ubzdurało mi się że to chodzi o frameworki pokroju Jasmine (rzeczywiście czasem używanej wraz z Protractorem do testowania integracji)...

oczywiście masz rację, automaty e2e to już wasza testerska działka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kakuina


@itakniktniezapamieta: nie moge tej nakladki wygooglowac, to jest poprawna nazwa?

Glownie Chrome, ale FF/Safari tez by sie przydalo. Ogolnie pod katem wyboru jezyka tez mysle o tym w co dalej bede mogl isc, protractor zdaje sie byc fajnym wpisem CV, mniej 'egzotycznym' od cypressa..
Ogółem to przerobiłem wszystkie wypisane (tzn napisałem kilka prostych testów) jak coś to pytaj


@itakniktniezapamieta: a może pokusisz się o opisanie podobieństw, różnic, własnych odczuć its? Jakieś takie zestawienie ogólne jako wstęp. Może jako osobny wpis i początek ciekawszej dyskusji?