Wpis z mikrobloga

Mirki jak w excelu zrobić coś takiego. Mam w wierszu wypisane w kolejnych komórkach nazwy części normalnie tekstem. Da się w jakis sposób przypisać jakby wartość do każdej komórki, tak aby zsumować wiersz?
np, że wpisze |pozycja1|pozycja2|pozycja3|, excel zrozumie że pozycja 1 jest warta 1zl, pozycja 2 jest warta 1zl, pozycja 3 jest warta 3zl, i obok pokaże mi sumę 6zl? Podzespoły wybieram z danej puli i układam w różnych zestawach i potrzebuje wiedzieć ile dany zestaw kosztuje.

#excel #office
  • 9
@zbulbersowany: o ile dobrze rozumiem to w wierszu jako nagłówek kolumny masz nazwę części? To w wierszu niżej wpisz po prostu kwoty z poszczególne części a na koniec zrób sumę. W kolejnych wierszach tak samo dla kolejnego zestawu.
@zbulbersowany: chodzi o to że jak mi się zmieni cena zakupu którejś czesci, czy też cena sprzedaży zestawu, zebym mogl szybko ogarnąć zmiany. A zestawów jest oczywiście bardzo dużo i ręczne sumowanie nie wchodzi w grę. @Wiemslaw:
idealne by było coś takirgo, że wyświetla mi w komórce nazwe czesci, ale w sumie bierze jej wartość.