Wpis z mikrobloga

https://youtu.be/DD7_MbWauBY -game play z imperatora.
Wygląda bardzo obiecująco, mechanikami plasuje się gdzieś pomiędzy ck2 i eu4. Ciekawy jestem jak rozgrywka wygląda w przypadku innych ustrojów, wydawać sie może, że mechanika najbardziej jest rozwinięta w przypadku ustroju republikańskiego, ale oprócz tego mamy jeszcze możliwość gry greckimi polis, egipską monarchią i barbarzyńcami, a kto wie w dlc może i attylą. Ciekawe też jak zostanie przeprowadzona wielka wędrówka ludów oraz jaka jest data końcowa rozgrywki. Tyle pytań, nie moge się doczekać, bylem wielkim fanem rome tw i bardzo lubie ten okres dziejów.
#eu4
#paradox
#ck2
#imperator
  • 11
@CralencSeedorf: w ck2 tak jest jeszcze bardziej niż w eu, mało tego po którymś patchu każda rozgrywka wygląda tak samo. Żeby było lepiej w imperatorze to musi tam być jeden mechanizm - coś, co sprawiałoby, że gra wielkim państwem byłaby trudna, ta trudność rosłaby linearnie ale jednak była możliwa do opanowania przy dobrym i mądrym zarządzaniu, coś np. w stylu mikrozarządzania gospodarką i decydowania czy opieramy ją na niewolnikach, drobnych gospodarzach
@CralencSeedorf: Wiem, ale jeśli gracz musi sobie sztucznie utrudniać rozgrywkę, to chyba znak, że coś tutaj jest nie tak po stronie twórców? CK2 to czarująca gra przy której spędziłęm dużo czasu, ale ja po prostu w imperatorze chiałbym czegoś na innym poziomie i myślę, że raczej nie dostanę, bo wszystko zmierza w kierunku blobowania.
@CralencSeedorf: Jeśli gra będzie na tyle złożona, że ceną tego blobowania będzie to że 200 lat później z gospodarki będzie muł bo przez brak niewolników klasa średnia zostanie wessana w czarną dziurę i zamieni się w pseudowolnych niewolników przez co gracz będzie miał olbrzymie problemy z uzupełnieniami armii i ostatecznie poziom trudności koczy to sam na mirko odszczekam co pisałem :D
@Wergiliusz: cóż wydaje mi się, że ck2 jest w dużej mierze oparta na metarozgrywce i jak dla mnie to jej główny urok, oprócz samego grania, rozgrywkę wzbogaca czytanie książek histrycznych i artykułów, żeby przybliżyć sobie realia które wtedy panowały (pozwala to nie #!$%@? się jak po smierci króla rozpada Ci się królestwo).Tto samo może być zaletą imperatora, a zważając na zmienność tamtych czasów nawet tworząc imperium rzymskie, możliwe jest utrzymanie go