Wpis z mikrobloga

@Gippo86: przyklad bez sensu.

Analiza techniczna jako jedyna forma może nie jest najlepsza jednak w połączeniu z analiza fundamentalna daje bardzo dobre połączenie
@Wi3chu: ostatnio robili badania w big data.. tylko 30% transakcji na rynku idzie przez traderów na podstawie analiz.... reszta to już transakcje maszynowe na podstawie deep learningu, analiz big data itd.
@misiekss: giełda to gra przeciwko ludziom za pomocą głownie psychologii... znajomość analiz pomaga jedynie przewidywać, gdzie dawcy naszego przyszłego kapitału mogą się pojawić
@Gippo86: widzę różnicę między błędną decyzją moją, twoją, kogoś która prowadzi do utraty kapitału a "niewinnym" postem na fb (mając dużo ludzi głupich w grupie), który prowadzi do wyruchania tych biednych głupców.
ostatnio robili badania w big data.. tylko 30% transakcji na rynku idzie przez traderów na podstawie analiz.... reszta to już transakcje maszynowe na podstawie deep learningu, analiz big data itd.

@Gippo86: Ziomuś mylisz pojęcia. Te pozostałe 70% to jest High Frequency Trading - owszem jest to robione przez komputery i to już od wielu wielu lat, czasem tak jak wspomniałeś z użyciem deep learning, big data choć nie zawsze, ale nie
@Titiyeyoo: jako, że nie mam czasu na jakieś większe analizy to korzystam z programu na stronie parkietu, wpisz w google parkiet at i powinno Ci wyskoczyć. Wszystkie spółki, indeksy i chyba nawet jakieś kontrakty czy coś takiego. Do tego oscylatory RSI, A/D, MACD, bollingery, średnie kroczące misz masz wszystkiego. Najbardziej podoba mi się rysowanie fibbo, bo z tego akurat korzystam najczęściej.