Wpis z mikrobloga

W tej lidze pobiłem mój rekord atlasu i zrobiłem już 148/159. Z reguły odpadałem przy 120-130. Jednak dochodzę do wniosku, że problemem jest drop map na wyższych tierach. Powyżej 10-11 tieru połowę map muszę kupować na poe.trade. Do 12 tieru wjeżdża zawsze alchemia. Powyżej 12 tieru daję 4 chiselle, alchemię i fragment atziri. No i nie da się sustainować tych map grając normalnie.

Co mnie odrzuca na tym etapie gry? Chciałbym dalej rozwijać postać, czuć progres w postaci i w atlasie. A mając 90+ level, nie kupując map pozostaje spamowanie niższych tierów z nadzieją na drop. Na tych mapach dostaje się najwyżej kilka % expa na mapę. W końcu staje się to nużące.

Postać radzi sobie bez problemu na T16 corrupted, ale aby tam grać trzeba kupować mapy które kosztują nie mało i często drop nie pokrywa kosztów mapy. Jednocześnie nie chce mi się latać niższych tierów do zarzygania i wbijać kolejnego poziomu robiąc 30-40 map. A na wyższych poziomach jeszcze więcej. Nie wiem jak ludzie radzą sobie na SSF ale dobić się do shapera to musi być katorga. Chyba, że ja nie znam jakiś tricków na drop map.
#pathofexile
  • 7
@TrigG3r: jesli myslisz ze wbijesz 99 - 100 w kilka mapek na t16 to sie mylisz, i tak wbijanie do 100 jest zbyt szybkie imo

chcesz 100? rob beachead i pure roty

na sustain t16 nie wystarczy chisel i fragment atziri XD, potrzebujesz sextantow na shaped mapach, prophecy, ewentualnie scaraby teraz sa bardzo mocne jesli nie chcesz delvowac
@TrigG3r: t16 da sie sustainowac, bez jakichs wiekszych inwestycji i strategii, ale fakt faktem jak wbijesz 95 lvl to nawet na t16 przestajesz czuc progres, bo ggg zwieksza exp penalty dla tych kilku graczy ktorzy sie scigaja o top 1 na poczatku ligi