Wpis z mikrobloga

Mirek potrzebuje krwi!
TL;DR:


Elo Mirki Węgierki,

Adam jest wykopowym Mirkiem normikiem mężem #rozowypasek, Tatą dwójki #minipaskow i trzeci w drodze. :)
Adam czeka na pilny przeszczep wątroby, który jest konieczny z powodu przewlekłej choroby: autoimmunologicznego zapalenia wątroby.
Przez krwotoki wewnętrzne z żylaków przełyku (powikłanie przy marskości wątroby) został zakwalifikowany do przeszczepu w trybie pilnym, dla poratowania życia. Ostatni masywny krwotok miał miejsce 7 grudnia, był bardzo niebezpieczny, Adam był w ciężkim stanie.
9 stycznia byliśmy bardzo blisko - był narząd ze zgodnością, okazało się, że nie ma wystarczającej ilości krwi dla zabezpieczenia operacji i została odwołana na pół godziny przed.
Czekamy na kolejny narząd i szansę na życie. Do zabezpieczenia operacji potrzebne jest 20 jednostek krwi (ok. 9 litrów).
Adam ma grupę 0Rh+, ale po wcześniejszych transfuzjach powstały przeciwciała i teraz Adam ma unikalną krew - tylko 2 osoby ze 100 o tej samej grupie będą miały krew, której organizm Adama nie odrzuci (chodzi o test krzyżowy krwi).
Idea jest taka, by zwiększyć ilość krwi w banku ogólnopolskim i dlatego zbieramy krew dowolnej grupy.
Przy oddawaniu trzeba podać dla kogo jest przeznaczona i szpital:
Adam Jeż, Szpital Banacha w Warszawie.


Przy okazji za zgodą Mirasa robię #pokazmorde



#wykopefekt #pomoc #pomagajzwykopem
Pobierz cfany - Mirek potrzebuje krwi!
TL;DR: 
SPOILER

Elo Mirki Węgierki,

Adam jest ...
źródło: comment_wvialpGOseZzv0ZPLh92Yfj1tOPdyRhl.jpg
  • 54
@cfany: Spróbuję pomóc. Ale u mnie w mieście w stacji krwiodawstwa jest jeden lekarz debil co mnie ciągle odrzuca bo mam trądzik na plecach. #!$%@?, że mam 4 litry oddane, jak jest ten dzban to zawsze mnie odrzuca. A byłem w środę u rodzinnego i po badaniu krwi, moczu mówi, że nie ma żadnych przeciwwskazań u mnie. W sumie to ten debil ze stacji bardzo nie lubi moich tatuaży i odżywek