Wpis z mikrobloga

Przedstawiam oszustwo sklepów na tym samym produkcie w zmianie składu:

Nie wiem czy mieliście okazje spróbować, ale pod koniec zeszłego i na początku obecnego roku w #biedronka było sprzedawane Bruschette Chips firmy Maretti (chodzi mi głównie o smak Mediterranean Vegetables).
Cena była podejrzanie niska, bo niższa niż w hurtowni (1,99 zł), a smak był wyrazisty i naprawdę przepyszny.

Teraz sprawa właściwa, otóż w #auchan też pojawiły się te same przekąski chlebowe, ale droższe (2,44 zł) o nikłym smaku i małej ilości przypraw na chlebkach. Miałem porównanie około 30 paczek z biedronki i 10 z Auchana więc nie jest to błąd jednostkowy.
Biedronka według mojej teorii zakupiła po niższej cenie wadliwą (przeprawioną ponad normę) partię, albo kupiła produkt na zlecenie tyle, że bez zmiany marki. W skrócie w różnych sklepach ten sam produkt miał inne składy (bez różnicy % na etykiecie), ale ten sam wygląd i firmę co według mnie jest przykładem oszustwa i chyba jest zakazane w Polsce.

Ktoś coś więcej zauważył w tym temacie, albo wie czy mam rację co do tej potencjalnej #afera?

#pytanie #polska #jedzenie