Wpis z mikrobloga

  • 83
Większość ludzi przywozi z Japonii plastikowe kotki albo pałeczki. Ja wróciłem z tym oto Seiko SARY073, chyba moim najlepszy zegarkowym zakupem w zeszłym roku. Po 2 miesiącach nadal nie mogę się na niego napatrzeć. Cena również zachęciła, zapłaciłem 1052 zł za nówkę ze sklepu. Jasne, brakuje mu wyrafinowania droższych czasomierzy w detalu, ale moim zdaniem sama tarcza bije na głowę wszystkie certiny czy inne tissoty warte 2, 3 razy więcej.
#zegarki i nieśmiało #watchboners
Pobierz DrQ - Większość ludzi przywozi z Japonii plastikowe kotki albo pałeczki. Ja wróciłem ...
źródło: comment_j2AY7m0DQ3rt4hIGlKNtCcwtvUxtvjkk.jpg
  • 21
@Strejle: @niedlapsa:

Akurat Cocktail Time zawsze miał hardlexowe szkiełko - wynika to tylko i wyłącznie z jego kształtu. Szafiru nie ukształtujesz w taki sposób (lub będzie to bardzo drogie). Co do mechanizmu, no fakt, ale główna różnica to rezerwa chodu (41 zamiast 50 godzin). Moje Seiko chodzi +1s na dzień. Mimo to, Cocktail Time ma przynajmniej swój customowy rotor i moim zdaniem z tyłu wygląda chociaż minimalnie lepiej od niektórych
@miiihau: seiko zrobilo myk ze 6r15 chca dawac w wyzszej serii od sarba. Tak ok 700 dolarow. Nowe monstery maja wyjsc 2.5k z 6r15 bialy i pomaranczowy. Zobaczymy czy bedzie popyt jak tak to nie ma co liczyc na rozsadne propozycje i nowe sarby :(
@Strejle: W ogóle to duzo sie mówi, ze Seiko ma celować w wyższe serie i stac sie marka kojarzoną z trochę wyższą półką cenową. Choć to nieco dziwne, skoro wcześniej Seiko się rozdzieliło z Grand Seiko, no ale zobaczymy. Biorąc pod uwagę ceny Swiss Made nurkow z ETA to nowy Monster za 2.5k rzeczywiście będzie wpisywał się cenowo w ten przedział plus minus, choć oczywiście wolałbym, żeby był tańszy ( ͡
@miiihau: no tak tylko hardlex za 2.5k i taka sama obudowa jak seria 2 za 2.5x wiecej. Mikrobrandy staja sie coraz popularniejsze taki zelos np. Jakosc do ceny bije seiko na glowe. Moge zaplacic wiecej ale za lepszy produkt a nie odgrzewany kotlet. Szczegolnie ze technologia produkcji poszla naprzod i produkcja jest tansza tego samego produktu co 10lat temu. Ogolnie najlepiej chyba odlozyc i kupic tudora balla czy omege