Wpis z mikrobloga

PORADNIK OSZUS...OŚWIECONEGO GRACZA POKEMON GO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zainspirowany dziesiątkami PW i komentarzy, przedstawiam pierwsze porady na temat latania/teleportowania/fake/fly GPS bez konieczności rootowania/odblokowywania telefonu.
Polecam każdemu, kto ma dość marznięcia, bo Niantic daje najlepsze raidy, gdy u nas zima czy chce normalnie sobie połapać stworki mimo mieszkania na zadupiu/w małym mieście/lokalizacji z małą ilością punktów).
Ostrzegam jednak, że nie jest to łatwe, wiąże się z zablokowaniem niektórych funkcji na telefonie ani zgodne z regulaminem gry, ale moim zdaniem warto, choćby dla bólu pośladków takich indywiduów jak @hihi_jery ʕʔ.
Poradnik pisany na przykładzie czystego Androida 6, więc u Was różne opcje, zakładki, menu mogą się trochę inaczej nazywać czy znajdować w innym miejscu, ale nie jestem w stanie tego podać, nakładek na Androida jest co najmniej kilkanaście rodzajów.

Czego potrzebujesz?
1. Telefon z Androidem w wersji od 6.0 do 8.0 (8.1 i wyżej odpada) - swoją wersję możesz sprawdzić w Ustawienia>Informacje o telefonie>Wersja systemu Android

2. Aktualna wersja Pokemon Go, (chyba że np. masz dość p0lek i chcesz używać zmiany lokalizacji do wyrywania zagranicznych loszek na Tinderze :)

3. Aplikacja FGL Pro (służy do teleportowania ale i jako wykrywacz poprawnych ustawień czy samouczek, jednak po angielsku) - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ltp.pro.fakelocation&hl=pl

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Androida, to pewnie już poradzisz sobie dalej i śmiejesz się pod nosem z mojego łopatologicznego opisu, ale to poradnik dla każdego, więc lecimy dalej.

4. Uruchom FGL Pro. Zaakceptuj politykę prywatność (która ostatnio coś nie działa i pokazuje błąd 404), zezwól jej na dostęp do lokalizacji w wysokiej dokładności oraz do wyświetlania nad innym aplikacjami. Bez tego apka nie będzie chciała działać, więc nie masz wyboru. Na koniec musisz ją wybrać w opcjach programistycznych jako aplikację do pozorowania lokalizacji. Wszystkie te okienka powinny ładnie, krok po kroku wyskakiwać a Ty jedynie potwierdzać i włączać, ale z tym ostatnim może być problem. Jeśli nie otworzą Ci się opcje programistyczne a zwykłe/klasyczne, to musisz dopiero włączyć te pierwsze. Niestety. Wejdź Ustawienia>Informacje o telefonie i klikaj do skutku w opcję "Numer komplilacji". Serio. Po kilku szybkich naciśnięciach pojawi się upragniony napis "Jesteś programistą" a Ty możesz wejść w nowo odblokowane miejsce - Ustawienia>Opcje programistyczne. UWAŻAJ! Ruszanie nieodpowiednich opcji tutaj, może skończyć się nawet tragicznie! Ciebie interesuje tylko jedna (jest to około 10. pozycja)- "Aplikacja do pozorowania lokalizacji". Wejdź w nią i wybierz FGL Pro. To wszystko. Dla świętego spokoju przewiń na górę opcji i odznacz/wyłącz opcje programistyczne. Gratulacje, masz już aplikację, teraz pewnie dostaniesz ostrzeżenie, że Twoje Usługi Google Play są zbyt nowe - "Warning. June 2018 Google Play services detected!". Ostrzegałem, że nie będzie łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5. KROK NAJTRUDNIEJSZY. Pobierasz (ale jeszcze nie instalujesz) odpowiednią dla swojego urządzenia wersję Usług Google Play 12.6.85 - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12.6.85-release/ . Jest to niezbędne by pozorowanie lokalizacji zaczęło działać prawidłowo i gra nie wyświetlała Errorów.

Sęk w tym, że nie tak łatwo dowiedzieć się jaka jest odpowiednia.
Łatwiej - ! musisz ustalić jaką obecnie masz wersję Usług Google Play. Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>(w niektórych urządzenia trzeba jeszcze dać w opcjach w prawym górnym rogu "Pokaż systemowe)>Usługi Google Play. Interesuje Cię pierwsze sześć cyfr w nawiasie, np. jeśli masz "wersja 14.7.99 (040300-223214910)", to dla Ciebie ważne jest tylko 040300. Teraz szukasz po nich wersji, która będzie pasować u Ciebie i ją pobierasz (na moim przykładzie to będzie 12.6.85 (040300-197041431). Pobieranie jest po kliknięciu na interesującą Cię wersję i przewinięciu ekranu do dużego czerwonego przycisku "DOWNLOAD APK", znajduje się on pomiędzy napisami "Verified safe to install (read more)" a "There's a more recent version available below!". Inne linki, banery itp. to reklamy, które mogą zawierać różne, dziwne a czasem i szkodliwe programy, nie polecam. Na razie tylko pobierz, nie instaluj!
LUB
Trudniej - ! musisz dowiedzieć się jaką architekturę i DPI aplikacji ma Twój telefon. Na początku szukaj po wersji Androida. Jeśli masz wersję 7, to pobierasz dla Androida 6.0+. Do określenia architektury i DPI najlepiej będzie użyć kolejnej aplikacji - ja polecam Droid Hardwarde Info - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inkwired.droidinfo&hl=pl . Najważniejsze dla Ciebie są dwie zakładki - Urządzenie>Wyświetlacz>Gęstość Programu>"tutaj Twoje DPI" oraz System>Procesor>Zestawy Instrukcji>"tutaj Twoja architektura". Przykładowo u mnie to Android 7.1.2, architektura arm64-v8a, DPI 320, więc wybieram wersję 12.6.85 (040406-197041431). Pobieranie jest po kliknięciu na interesującą Cię wersję i przewinięciu ekranu do dużego czerwonego przycisku "DOWNLOAD APK", znajduje się on pomiędzy napisami "Verified safe to install (read more)" a "There's a more recent version available below!". Inne linki, banery itp. to reklamy, które mogą zawierać różne, dziwne a czasem i szkodliwe programy, nie polecam. Na razie tylko pobierz, nie instaluj!

6. Wyłącz administratorów telefonu. Wejdź w Ustawienia>Zabezpieczenia>Administratorzy urządzenia>odznacz wszystkie pozycje (pozwoli to na odinstalowanie najnowszych Usług Google Play, które masz obecnie a przez które nie można się teleportować).

7. Włącz nieznane źródła. W Ustawienia>Zabezpieczenia zaznacz opcję "Nieznane źródła" (służy to zainstalowaniu odpowiedniej do latania wersji Usług Google Play, którą pobrałeś w kroku 5. Bez zaznaczenia tej opcji, telefon nie pozwoli Ci na instalację czegokolwiek spoza sklepu Google Play).

8. Wyłącz automatyczne aktualizacje. Wejdź w Google Play>lewy górny róg (opcje, ikona trzech pasków, hamburger czy jak tam jeszcze inaczej się to nazywa)>Ustawienia>Aktualizuj aplikacje automatycznie>Nie aktualizuj automatycznie aplikacji. Dzięki temu telefon nie będzie sam, bez naszej zgody, aktualizował Usług Google Play i psuł nam fake GPS.

9. Wymuś zatrzymanie i odinstalowanie aktualizacji Usług Google Play. Jeśli w kroku 5. wybrałeś metodę łatwiejszą, to już wiesz gdzie. Jeśli nie... Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>(w niektórych urządzenia trzeba jeszcze dać w opcjach w prawym górnym rogu "Pokaż systemowe)>Usługi Google Play. Kliknij "wymuś zatrzymanie" a następnie trzy kropki w prawy górnym rogu i "Odinstaluj aktualizacje. Telefon cofnie wersję Usługi Google Play do fabrycznej. Jeśli nie możesz tego wykonać, opcje są szare, to nie wyłączyłeś wszystkich administratorów w kroku 6.

10. Zainstaluj Usługi Google Play pobrane w punkcie 5. To już od Ciebie zależy gdzie je zapisałeś, zazwyczaj są po prostu w folderze Pobrane. Skoro dotarłeś do tego punktu, pewnie sobie poradzisz ze znalezieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

11. Od razu po zainstalowaniu, uruchom ponownie telefon. Bez tego instalacja lub niektóre z wykonanych kroków mogą nie działać prawidłowo.

12. BRAWO! Od teraz możesz wkurzać gimb...grać jak chcesz i gdzie chcesz! Dla pewności wejdź w FGL Pro - jeśli nie pojawi się komunikat "Warning. June 2018 Google Play services detected!", to znaczy, że wszystko zrobiłeś prawidłowo i możesz w tej aplikacji wybrać dla testu jakieś miejsce oddalone od Twojej rzeczywistej lokalizacji o 100-200 metrów, by zobaczyć jak to działa i wygląda :) Pamiętaj, wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Jeśli będziesz za szybko zmieniał swoje położenie w grze - dostaniesz soft bana (będą Ci uciekały wszystkie pokemony, nie będziesz dostawał przedmiotów z Pokestopów) lub nawet gorzej.

Co zrobić, by wyeliminować jakiekolwiek zagrożenie blokadą? Trzeba mieć umiar i znać limity. Najbezpieczniej poczekać/zminimalizować grę na 15 sekund na każde 100 metrów, które mamy zamiar przefrunąć. Im większa odległość, tym krócej trzeba czekać. Na przykład dla 15. kilometrów, wystarczy około 10-15 minut. Powyżej 2 godzin możesz skakać gdzie Ci się żywnie podoba. Przykładowo do 19 możesz być w Paryżu a od 21 możesz w San Francisco pukać w szybkę patałachom z Nianticu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

14. Nie ma punktu 13. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

W razie problemów czy pytań - NIE ODPOWIADAM NA PW. Koniec z kryciem się po kątach. Nie dajmy się zaszczuć i wmówić sobie, że jesteśmy gorsi. Chcesz korzystać z mojej pracy i pomocy, pisz publicznie w komentarzu. Masz opinie, poprawki albo znalazłeś błąd? Również wal w komentarzu. Jestem tylko poziomką, mylę się i staram ulepszać jak każdy.
Udanej gry :)

Źródła/przydatne linki:
https://www.reddit.com/r/PokemonGoSpoofing/comments/9kzcfg/tutorial_android_unrooted_spoofing_android_6/
https://www.reddit.com/r/PokemonGoSpoofing/comments/723dcy/best_hot_spots_in_the_world/
https://www.reddit.com/r/PokemonGoSpoofing/
#pokemongo #trollpoziomka
  • 102
@GokuMK w ten sposób nie pozbawiasz się usług Google. U mnie jedynie przestaje działać aplikacja YouTube i Dysku, ale nadal można z nicj korzystać przez przeglądarkę. Inne od Google albo mają to w nosie albo tylko wyświetlają komunikat o aktualizacji, który można po prostu przeklikać
Aktualizuj aplikacje automatycznie>Nie aktualizuj automatycznie aplikacji. Dzięki temu telefon nie będzie sam, bez naszej zgody, aktualizował Usług Google Play i psuł nam fake GPS.


@poziomek90: Wyłączone to mam a i tak się aktualizuje :<
@Queltas: ja sobie codziennie fruwam trzema kontami do okolicznych gymów i robić monetki. Po za tym rajdy wzmocionego Kyogre do tej pory, miałem do spalenia 60 Raid Passów. Teraz pewnie raz dziennie na wzmocnioną Palkię albo jeśli wrócą jakieś przydatne poki do słabszych raidów
@poziomek90 ogólnie taki był zamysł, ale wyszło że nie mam czasu siedzieć z telefonem w ręku. Plus poruszanie się jest mocno irytujące dla mnie. Ogólnie jestem dostępny w kryzysowych sytuacjach, gdy muszą bossa zrobić a nie ma komu iść, jak mam passy to pójdę, chociaż i tak nie lubię bo mało DMG mi wchodzi. Gymow nie tykam, pokemonów nie łapię. Ale jakby co to jest