Wpis z mikrobloga

Nareszcie #domoticz zainstalowany na Ubuntu, skonfigurowany do pracy lokalnej i zainstalowany theme Aurora. Udało mi się także podpiąć kamerę (zainstalowałem IP WebCam na starym telefonie). Okazało się że najwięcej czasu zajęło mi pokazanie tej kamery w jakimś normalnym miejscu, obecnie jest w przełącznikach ;/. Nie wiem jeszcze jak ogarnąć żeby pokazał się podgląd na głównym pulpicie. Nie chciałbym skakać po okienkach chcąc zobaczyć temperaturę, obraz z kamery itp, to powinno być w jednym miejscu. Teraz zabawa z podpięciem sonoff'a do sterowania światłem.

#walkaziot #iot #smarthome
  • 6
@PRG3D: ja parę dni temu postawilem domoticz na raspbery zero za 50zł z botland
polecam!
narazie mam w domu tylko jeden domoticz podłączony do włącznika światła, działa idealnie :)
@PRG3D: Jeżeli nie dasz zwykłego / SSD dysku to malinka nie będzie lepsza. Karty SD nie wytrzymują w malince za długo. Szczególnie jak się ma na Domoticzu zbyt dużo sond. A wtedy zaleta taka, że malinka ciągnie trochę mniej prądu. Ale ja właśnie migruję Domoticza z malinki na i5 ;) Dlaczego, bo potrzebuję mocniejszy serwer do inny zastosowań. A wtedy nie ma już sensu trzymać dodatkowo malinki z boku. Pójdzie jako