Wpis z mikrobloga

Mirki, czy zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W będzie dobry dla Phenoma II X4 kręconego na 3,6?
Właśnie wyzionął ducha mój 8 letni zasilacz Chiefteca i coś jutro muszę kupić. Czy ten SPC będzie odpowiedni do takiego starego procka?
W opisie jest coś takiego - "Max. moc linii +3.3V/+5V 75W"
Gdzieś przeczytałem że to jest bardziej odpowiednie dla nowych prockow jak Ryzen.

Aha, zamierzam też jutro kupić nową grafikę, pewnie jakiegoś GTX 1050 albo 1050TI. Która bedzie bardziej odpowiednia do tego Phenoma żeby za bardzo jej nie ograniczał?
#pc #pcmasterrace #komputery #hardware
  • 22
@lucknh: Sam mam Vero L2 500W przy i5 8400 i GTX 1070, więc do Twojego Phenoma będzie ok.Co do grafiki, bierz 1050 Ti.Mocniejsza od 1050 i ma więcej vramu.Raczej nic mocniejszego bym tam nie wkładał, bo i tak będzie wąskie gardło na CPU.
@lucknh: Wszystko rozchodzi się o kasę.Lepsze wersje to wyższa cena, wiadomo.Sam posiadałem Palita Dual i odradzam - koszmarna kultura pracy, brak trybu pół pasywnego i wgl suszarka.Na 100% dobrym wyborem będzie będzie MSI Gaming X, ale pewnie będzie zauważalnie droższa.Strix od Asusa, może Windforce od Gigabyta.Na pewno coś z dwoma wiatrakami i trybem pól pasywnym.Evga i Zotac też są spoko.
@Gawith_Apricot: Do tego Phenoma RX 570? Pewnie nawet połowy mocy ta karta nie pokaże przy tym procku a ja potrzebuję coś na teraz bo nie mam siana na zmianę ramu, procka, płyty, dysku, monitora i tak dalej.
@Gawith_Apricot: tak jak pisałem, potrzebuję coś na teraz. Mam stare DDR3, płytę na AM3, monitor w rozdzielczości 1650x1080, więc ten RX 570 mi naprawdę nic teraz nie da. A jak już coś będę zmieniał w przyszlosci to czy RX 570 pociagnie gierki w 4K?
@Gawith_Apricot:
Graphic card and processor will work great together
Phenom II X4 955 (Clock speed at 115%) with GeForce GTX 1050 (Clock speed at 100%) x1 will produce only 2.18% of bottleneck.

Pomogłeś i to bardzo.
@lucknh: Znam te gówno stronki. Nie sugeruj się zbytni nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie masz zamiaru zmieniac platformy w najblizszym czasie, nawet na uzywki pokroju 2500k, 2600k, 3xxx które można kupić za groszę.

Gtx 1050ti był parowany z pentiumem g4560, i z tym procesorem który jest dużo szybszy niż ten twoj phenom, ramami ddr4 miało to sens.