Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś może orientuje się jaki najlepszy projektor w odległości 2 metry od ekranu? Czy 1920x1080 czy wystarczy jakaś mniejsza rozdzielczość? Projektor będzie wyświetlany zazwyczaj wieczorami na jasnej różowej (pudrowej) ścianie, i służył mi będzie głównie do oglądania filmów i grania na konsoli. Zależy mi na dobrej jakości (ostrości i kolorów). Sama przekątna na jakiej chciałbym oglądać to max 70”, aczkolwiek myśle że nawet mniej. Pomożecie jaki projektor z jakimi parametrami byłby najlepszy do tego typu pomieszczenia? #projektor #kinodomowe #projektory
  • 9
bo projektor będzie na zagłówku nad łóżkiem


@albert1337: Na jakiej wysokości? Pamiętaj, że środek obiektywu nie oznacza, środka ekranu. Obraz rzucany jest "nad" poziomem obiektywu. Projektor ustawiony na półce to niemal na pewno połowa obrazu na suficie.
Dla mnie i tak najważniejsza jest jedna rzecz, mianowicie jaka rozdzielczość wybrać na taka odległość między projektorem a ściana, bo wtedy będę mógł sobie dobrać już jakiś projektor, bo tak to nie wiem w ogóle czego szukać
@albert1337: FullHD to minimum. Nie ma co się w mniejsze rozdzielczości pakować.

A może jakiś krótkoogniskowy? Optoma GT1080? Nie będzie wtedy świszczeć nad uchem.

Przy okazji, jakie masz nagłośnienie?
na wysokości około 1,3m, zostaje drugie tyle wiec chyba da radę ?


@albert1337: no jak lubisz oglądać obraz tuż pod sufitem to spoko :)

Projektor ustawia się albo na niskim stoliczku, albo podwiesza odwrotną stroną tuż pod sufitem.