Wpis z mikrobloga

13/100

A co to za klub, co to za miejsce, ja dobrze nie pamiętam

A wiem tylko jedno - nic nie działa jak czerwona sukienka


Fisz ze swoim pierwszym albumem „Polepione dźwięki” zadebiutował w 2000 roku. Debiut w całości wyprodukowany był przez jego brata Emade. Nie sposób było ukryć nazwiska obu panów, które było już bardzo dobrze znane w Polskiej branży muzycznej za sprawą ich ojca- Wojciecha Waglewskiego. Jedni kpili z rapu fisza, że jak to tak bez przekleństw, bez ulicy i taki jakby odrealniony, gdzie przekaz? Drudzy byli pod wrażeniem dojrzałości tekstów i odwagi do eksperymentów. Dzisiaj już mało kto kwestionuje wpływ Fisza w rozwój lirycznej części muzyki hiphopowej. Utwór „Czerwona sukienka” do dziś potrafi wywołać uśmiech na twarzy, nie tylko za sprawą opowiadanej historii, ale co nawet ważniejsze- sposobu jej przedstawienia i zawartej w niej narracji. Pis joł.

Zapraszam do obserowania/czarnolistowania #rapwmirkopuszczam
#rap #polskirap #hiphop #oldschool #muzyka
HoldMyMember - 13/100

 A co to za klub, co to za miejsce, ja dobrze nie pamiętam
 A...
  • 5
@Hold_My_Member: mój brat to nie imejd a emade, wali w werbel, traci na wadze!
Fisz i Emade są świetni, chociaż swojego czasu niesamowicie mnie wkurzał jego sposób rapowania. I ciągle te same wersy w stylu "xxx jak yyy, zzz jak aaa". Ale posłuchałem, dojrzałem, i nawet to co robi teraz trzyma wysoki poziom, nie nudzi się. Przy okazji chciałem zaprezentować bardzo fajnie zrobiony teledysk obu panów :)
g455 - @HoldMyMember: mój brat to nie imejd a emade, wali w werbel, traci na wadze!
...