Wpis z mikrobloga

Miraski, jestem na feriach a mam problem: pękła mi przednia szyba na długości ok. 30 cm, takie zawijane Z wyszło (sopel lodu spadł na nią chyba). Nie wiem dokładnie jak te szyby są robione ale wydaje mi się, że pękła tylko zewnętrzna, od wewnątrz drapiąc paznokciem nie czuć tego pęknięcia.

I pytanie robić na miejscu czy na luzie wracać do domu tam dopiero? Mam jakieś 350 km po szybkich drogach

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 9
@wuju84: @stassma: @GIBbeer: @Mawid_Dotyka: Dzięki za odpowiedzi ale wymieniam. Będę jechał z g6wniakami więc wolę nie ryzykować. Szkoda zmarnowanego czasu na odstawienie samochodu itd ale trudno. Najgorsze, że nie mam żadnego wyboru i wpadnie jakaś Nordglass za 500zł (z wymianą) Coś czuję, że to będzie średniej jakości :(
@mailtalk: Nordglass to najgorszy syf, rysuje się jakby była zrobiona z plexi zamiast szkła. Z Pilkingtonem też szału nie ma szczerze powiedziawszy, Saint Gobain jeszcze trzyma jakiś poziom więc jeśli zakład będzie takie miał to lepiej dopłacić. Najlepsze jakościowo są oczywiście w aso, no ale to już zupełnie inne koszta
@AlezWieje: Niestety nie miałem żadnego wyboru. Tylko zakład gdzie był Nord Glass był otwarty, drugi z Pilkingtonem akurat miał przerwę dłuższą.

Szyba na pierwszy rzut oka jest ok. Nie wiem czy poprzednia nie przyciemniała trochę lepiej świateł samochodów jadących z naprzeciwka. Ale to może być tylko wrażenie bo jest po prostu czysta :P

Za to usługa wykonana znakomicie. Nie widać śladu ingerencji a w samochodzie nic nie poplamione :)