Wpis z mikrobloga

  • 126
Mirki, polecam Wam zgłaszać na policję jeśli macie nagrane na kamerce jakieś głupie zachowania innych kierowców!
Trochę trwa ukaranie takiego delikwenta (5mc) ale jak widać po liście z komendy, nawet jak się nie przyzna to mandat jest nakładany na właściciela pojazdu.
Co do samej sytuacji to machnął bym ręką ale ze facet mimo, że wymusił mi pierwszeństwo postanowił mnie blokować i wyzywać więc ruszyłem dupsko na komendę.
#rzeszow #motoryzacja
źródło: comment_XRTik7XUciyQ3e3SRWDrw18SA81PhzaH.jpg
  • 35
@wielgi: I właśnie tak wygląda jazda po naszych drogach, zero uprzejmości. Ty go pewnie ostro strąbiłeś, bo jak on w ogóle śmiał śmieć i to w dodatku bez migacza, a jego od razu dupa musiała zaboleć i zamiast pojechać to musiał drzeć mordę i odstawiać szopki. Według mnie mógł cię po prostu nie zauważyć, a potem pewnie nerwy na nerwy
@wielgi: mocno mieszane mam uczucia. Popełnił błąd, a kto z nas nigdy nie popełnił? Jak każdy każdego zacznie podpieprzać to nieciekawie się zrobi dopiero. Ty jechałeś i się rozpędzałeś, a on praktycznie od zera, nawet Cię widział jak zaczynał zmieniać pas, późniejsze jego zachowanie jest debilne, pewnie zacząłeś trąbić jakby nie wiadomo co się stało. Spotkało się po prostu na drodze dwóch buraków, tym razem Ty byłeś na prawie.
@bArrek @restecp Dlatego napisałem, że pewnie bym machnął ręką gdyby nie zablokował mi drogi i nie rzucał obelgami bo wiem, że każdemu może się zdarzyć. Czy trąbiłem to imo nie ma znaczenia, bo nie usprawiedliwia jego zachowania a klakson jest właśnie od takich sytuacji.
Nie jestem oczywiście za tym, żeby zgłaszać byle wykroczenie, bo mi też na pewno zdarzy się zrobić jakąś głupotę. Takich akcji mam kilkanaście nagrane ale dopiero pierwsze wysłałem
bo nie usprawiedliwia jego zachowania


@wielgi: Nikt go nie usprawiedliwia bo jego zachowanie było bezwzględnie naganne.

Czy trąbiłem to imo nie ma znaczenia


Dla mnie ma, bo obaj jesteście odbiciem tego samego zjawiska. Agresji, frustracji i braku poszanowania innych ludzi z którymi dzielicie przestrzeń. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że to nie było lekkie trąbnięcie w celu zasygnalizowana swojej obecności, tylko wiszenie na klaksonie, no bo jak to, przecież ty jesteś w
@sanchopancho ukarany mandatem został właściciel pojazdu, ponieważ nie rozpoznał sprawcy i oświadczył, że nie wie kto prowadził pojazd. A skoro nie wie komu udostępnił, a pojazdu nie skradziono - to jego wina. Gdyby to tak nie działało, to nikt by się ciągle nie rozpoznawal i nikt nie dostawałby mandatów z fotoradarów xD
@bigos555

Wrzucam was do jednego wora


Trąbienie nie miało na celu wymierzenia sprawiedliwości tylko danie do zrozumienia dzbanowi, żeby jechał dalej a nie blokował ruch.

@Dorken
Mailowo, tylko że podobno mają jakieś filtry na mailu policyjnym i nie mogą ani załączników ani linków otwierać więc poszedłem na komendę. Swoją drogą, nie wiem jaki jest sens udostępniania możliwości zgłaszania wykroczeń mailowo bez możliwości dostarczenia tą drogą dowodu.
@wielgi: Dla ciebie może to było oczywiste w tej sytuacji, po nagraniu widać, że dla twojego oponenta nie było. Wręcz wydaje mi się, że większość pod tym wpisem nie odczytała tego jak ty o tym pomyślałeś. Raczej bym to interpretował jak typowe trąbienie w nerwach, bo ktoś ci po prostu zajechał drogę.

To trochę jak w sytuacji, którą zasłyszałem jakiś czas temu, kiedy to znajomy spotkał się z klasyczną sytuacją z
@wielgi: tyle, że pewnie zacząłeś trąbić przed tym, jak gość postanowił cię blokować. Było tak:
1. Gość wymusza
2. Jak typowy Janusz, najpierw szukasz klaksonu, a potem wciskasz hamulec i dalej trąbisz
3. Gość się #!$%@?, bo po co mu baran trąbi. Wie, że zajechał, ale czasu nie cofnie
4. Coś tam pyskuje, ty mu odkrzykujesz.
5. -#!$%@?
-Sam #!$%@?
6. Pojechali w swoją stronę.

I tak się żyje na tej
@wielgi:

Generalnie szanuję za akcje ale:

Czy trąbiłem to imo nie ma znaczenia, bo nie usprawiedliwia jego zachowania a klakson jest właśnie od takich sytuacji.


"Klakson - element obowiązkowego wyposażenia pojazdu, służący do ostrzegania innych użytkowników dróg."

Ostrzegania, a nie "#!$%@?"/Wyładowania emocji
@wielgi: jedno bym dodał. #!$%@?ć jeśli ktoś faktycznie był agresywny, mocno zagroził, ogólnie zachował się #!$%@?. Jednak jeśli wleczesz się 40 na godzinę, ktoś Cię próbuje wyprzedzić a ty przyśpieszasz to nie dziw się że po wyprzedzeniu Cię zrobię zatrzymanie obywatelskie żeby nie zobaczyć czy przypadkiem nie jesteś #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)