Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie zdjęcie z moim ulubionym gwiazdozbiorem (ʘʘ)
Mowa oczywiście o Orionie, laser wskazuje konkretnie na jego pas. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych zimowych gwiazdozbiorów na naszym niebie. Ponad drzewem widać aktualnie najjaśniejszą gwiazdę na niebie (zaraz po Słońcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - Syriusza. Na lewo od pasa, widać zabarwionego na żółto - czerwonego nadolbrzyma - Betelgezę. Po przeciwnej stronie pasa możemy dostrzec Rigiela - najjaśniejszą gwiazdę w Orionie.

#fotografia #sakowisz #tworczoscwlasna #ciekawostki #astronomia #astrofoto #kosmos
Pobierz giebeka - Zrobiłem sobie zdjęcie z moim ulubionym gwiazdozbiorem (ʘ‿ʘ)
Mowa oczywiśc...
źródło: comment_9hE6UTN9h4IPs68lnKokFSbADkoK83TZ.jpg
  • 53
@sveq91: Laser kupowałem parę dobrych lat temu. Nie pamiętam konkretnie jaki to jest, jednak po wpisaniu w Allegro wyskakują takie, które wyglądają jak mój (pic rel). Na naklejce mam napisane max power output <10mW. Ogólnie ten laser po dłuższej chwili świecenia troszkę słabnie, czasami też nie chce się włączyć ¯\_(ツ)_/¯, więc może radziłbym poszperać i poszukać czegoś lepszego. Ale tak na chwile poświecić to jest świetny, z jakiegoś wysokiego punktu mogę
Pobierz giebeka - @sveq91: Laser kupowałem parę dobrych lat temu. Nie pamiętam konkretnie jak...
źródło: comment_ZEgsFakYc8Faz5Of8EY5qoQRh8jOiEVy.jpg