Wpis z mikrobloga

Mam ochotę wybrać się w lutym do #paryz (prawdopodobnie 20 -24 lutego). Mam jednak lekkie obawy co do bezpieczeństwa w związku z protestami żółtych kamizelek.
Czy to prawda, ze protesty są tylko w sobotę? Jak w trakcie protestów wygląda życie w mieście? Czy da się wtedy poruszać po centrum, zwiedzać? Czy polecacie się nie przejmować, wrzucić na luz, czy jednak odradzacie pobyt w tym czasie?

Będę wdzięczny za wszelkie info, a zwłaszcza od Mirabelek i Mirków mieszkających w #paris

#podroze #francja #zoltekamizelki
  • 11
@Kontado ja bym się nie przejmował. Już powoli cichna te protesty, do tego czasu to już w ogóle będzie porządek. P. S. Ja Paryź ogarnąłem w 6h, nie wiem co tam można więcej zobaczyć, chyba, że ktoś jest fascynatem i chce wiedzieć w jakiej knajpie pił kawę Louine de Funes, to wtedy parę dni potrzeba
@eXe1987 a i jak jedziesz samochodem to samochód zostaw na przedmieściach i dojedź metrem. Ja popełniłem ten błąd i nie dość, że na przedmieściach 3h stałem w korku, to jeszcze 35 euro zapłaciłem za parking niedaleko Luwru. A to był środek tygodnia, boję się zapytać jak jest w weekend
@Kontado majster. Premier Class Hotel. Nie dość, że tanio to jeszcze w miarę blisko centrum. Mają chyba 3 hotele w Paryżu. Nocowałem tam i zwykła noclegownia. Podwójne łóżko na dole a nad nimi pojedyncze na górze. Prysznic tak mały, że zalewasz kibel woda. Ale za 3 osoby 40 euro to śmieszny pieniądz
@Kontado: tylko w soboty. Zawsze w necie będziesz miał info gdzie protestują. Od grudnia nawet nie patrzyłem gdzie będą a natknąłem się na nich tylko dwa razy w jeden dzień. W jednym miejscu robili marsz i po 5 minutach ich nie było, w drugim musieliśmy stać w korku przez 10 minut bo policja przejeżdżała i tyle. Genrealnie w ciemno w sobotę można powiedzieć że będą na polach elizejskich i tam możliwe