Wpis z mikrobloga

#fizjoterapia #prywaciarze #pracbaza #januszebiznesu

Właśnie dostałem służbowe polecenie + opr, że mam robić chu]owo, po to aby pacjenci wykupywali dodatkową rehabilitację.

Dla szefowej jest niepojęte dlaczego z jedynymi pacjentami pracuje 15 minut, a z innymi godzinę. Teraz wszyscy mają mieć po równo.

Ci słabsi i tak nie dadzą rady więcej ćwiczyć, a ci mocniejsi będą gnić w wyrkach i tracić sprawność. Super pomysł.

A chyba docelowo chodzi o to żebym robił przy okazji jak najmniej i spieprzał do domu. Byle mi zapłacić jak niemniej, a przy okazji od pacjentów wyciągnąć jak najwięcej.

Kurła... Weźcie mi coś powiedzcie, bo załamać się idzie. Dbasz o ludzi, poświęcasz im tyle czasu ile potrzebują i jescze Cię za to karzą...
  • 18
@#!$%@? Jak w poprzedniej pracy miałam podobnie to się po prostu zwolniłam, polecam tak żyć. Nigdzie tego nie zgłosiłam, a mogłam. W sumie nie żałuję, bo teraz poprzedniej szefowej zwalnia się reszta fizjoterapeutów i zostaje sama z 3 gabinetami bez personelu ))¯_(ツ)_/¯.

Głowa do góry, postaw się jak możesz i rób co uważasz za słuszne względem pacjentów, albo szukaj innej pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@#!$%@?: Masz mój ogromny szacunek. Znam to od drugiej strony niestety. Jeżdżę z żoną na rehabilitację. Trafiliśmy do placówki w której fizjoterapeuta naprawdę się przykładał, ćwiczył z żoną przez godzinę dziennie i były efekty. Z kolejnymi skierowaniami zadowoleni tam wracaliśmy. Niestety ostatnim razem nie mieli terminów i musieliśmy zmienić placówkę. Masakra, przerwaliśmy ćwiczenia w połowie, bo efekt był tylko w postaci bólu. Kazali przez 15 minut wykonywać jedno ćwiczenie i do domu.
@#!$%@?: Jeśli jesteś w jakiejś firmie z rigczem, to powinieneś mieć kogoś od whistleblowing, albo freedom to speak? Jeśli tak, to się skontaktuj... ale może mam już halucynacje od pracy w uk.
teraz poprzedniej szefowej zwalnia się reszta fizjoterapeutów i zostaje sama z 3 gabinetami bez personelu


@Perlite: nastały piękne czasy dla tego kraju, można bardzo łatwo zmienić pracę więc pracownicy uciekają od januszy i grażyn biznesu dymających klientów i pracowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@#!$%@?: Miras głowa do góry. Pamiętaj w tym zawodzie się liczy jedno - masz być zajebiście skuteczny, nie pozwól odbierać sobie profesjonalizmu. Pacjent ma wychodzić uśmiechnięty, z poczuciem że dostał coś od życia. Dasz radę, nie daj sobie wjechać na baniaka, a jak babie nie pasuje że chcesz robić to co trzeba z sercem - trudno widocznie nie zasługuje na pracownika a pacjenci pójdą sami za Tobą. Bądź dobrym człowiekiem a to
@#!$%@?: no to polecenie to jest #!$%@?, nie wyobrażam sobie czegoś takiego; natomiast co do poświęcania każdemu tyle samo czasu to jest w tym jakiś sens, jeśli pacjent wykupuję np. godzinę terapii. Nie musisz mu przecież zadawać tylko ćwiczeń, można porobić coś manualnie czy poedukować (zakładam, że praca jeden na jeden). Ew. zaproponować mu wcześniejsze zakończenie, ale nie, że na siłę, bo po prostu powinien wtedy zapłacić mniej.
@AGMateusz: To już bardziej geriatria i w większości pacjenci niesprawni na różny sposób. U niektórych nie zrobisz nic ponad ćwiczenia bierne, a niektórym można wymyślać rozmaite ćwiczenia i aktywności nawet przez godzinę. Ciężka sprawa, bo szefowa ciut odrealniona i niebardzo rozumie specyfikę pracy z tą grupą pacjentów :/