Wpis z mikrobloga

Wiem że wiekszość z was ma GTX970 lub GTX1060 ale z ciekawości zapytam.
Jakbyście mieli możliwość wyboru dokładnie w tej samej cenie i 500zł taniej 1080ti nie koparkowego to:
Myślicie przyszłościowo.
Tak mam możliwość kupienia Radeona od znajomej która pracuje w Box.co.uk i z jej zniżką wychodzi 3000zł z małym hakiem.
Bez fanbojstwa czysty argument, głównie granie 1440p+ i adobe pakiet.
Zakup na kolejne 2 lata lekko.

#pcmasterrace #nvidia #amd #pytanie #komputery
źródło: comment_f60tbrFKmOkfnfU2upHBoWjwLhL3ngye.jpg

Masz budżet i możliwość kupienia.

  • Aorus RTX 2080 - 3000zł 59.6% (53)
  • Radeon VII 16GB - 3000zł 10.1% (9)
  • GTX 1080ti 11GB - 2500zł 30.3% (27)

Oddanych głosów: 89

  • 19
@Shewie: wszystko zależy ile dla ciebie to 500 zł.

Bo tak ogólnie wydajnościowo 1080ti i 2080 są podobne na ten moment. Jedynie 2080 ma tego rtxa który coś tam daje tego wyglądu, no i ten dsllr(czy jak to się tam nazywało) który też jest dobrą opcją tylko no nadal go prawie nie ma.

Ja bym nie dokładał bo szkoda mi by było 500zł no ale mówię wszystko zależy od tego ile
@carving85: właśnie dlatego napisałem że to zakup przyszłościowy. z 1080ti już więcej nie wyciśniesz chyba że zalejesz go LN2 plus w OC tam już praktycznie nie ma miejsca na nic.
@Shewie: Praktycznie za tą cenę już możesz praktycznie wziac 2080. Ja osobiście bym dorzucił parę dych brał jakiegoś lepszego 2080 ale jak chcesz jeszcze na Adobe pośmigać to możesz się skusić na vege vii.
Zmieści Ci się ta Vega, bo ona za mała nie jest?
No i wszyscy mówią że bardzo głośne pod obciążeniem są.
@dob3k: napisałeś tak jakby ten 2080 był co najmniej na blower fan. Aorusowa konstrukcja nie jest zła... chyba:P
moge mieć 32.5cm karte max. Więc Vega II sie zmiesci. Zmiescila by sie nawet EVGA FTW3 1080ti.
@Shewie: Sorki. Nie spojrzałem na fotkę. Aoreus jest spoko. Tym bardziej brałbym aorusa.
Ktoś mi mówił że niektórzy mają problemy z nVidia i pod Adobe. Drivery #!$%@?ą bsod. Podobno częsty problem.
@Christophy Uwielbiam te mity o awaryjności RTX... Padły jakieś karty z pierwszego rzutu i to 2080ti, a nie 2080 i teraz wszędzie - RTX padają...

@Shewie: Bierz RTX 2080. Bardziej przyszłościowa karta od 1080Ti. Sam 3 miechy temu rozmyślałem nad 1080ti vs 2080, ale tu się nie ma chyba co zastanawiać. Walić raytracing sam w sobie, ale DLSS może już zrobić sporą różnicę w przyszłości.

Krótko. Biorąc 2080 możesz liczyć, że
@Shewie: Zagłosowałem na Radeona VII z jednego powodu - posiada 16GB HBM2 gdzie jego odpowiedniki cenowe posiadają tylko 8GB, a że dla mnie vram do pracy jest bardzo ważny to wybrałbym radka.

Dla przykładu program Substance Painter do grafiki 3d z którego korzystam dosyć często zapycha projekt na vramie. Przy 6GB vram się dusi, przy 8GB próbuje wziąć głębszy oddech ale wciąż ma problemy, ale przy >10GB jest o niebo lepiej.