Wpis z mikrobloga

@Kantee: Odwieczny problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7100 jest dobrym olejem, więc jak chcesz go wlać to lej i nie rozważaj nie wiadomo ile.
Możesz lać 7100, valvo synpower. Możesz też się porywać na motul 300v, liqui moly, bel ray, ale wiele nie zmieni to.
@WrAx: przyznaję rację że temat olejów jest już do bólu oklepany, ale @Glenroy tutaj ma rację, przynajmniej jeśli chodzi mu o to, co myślę :)

300V to olej stworzony do jazdy w warunkach torowych i nie zapewnia dobrego smarowania przez kilka tysięcy kilometrów codziennego użytkowania, czyli naprzemiennego grzania i chłodzenia silnika na krótkich dystansach. Ja wiem że panuje przekonanie najdroższe = najlepsze, ale czasami nie warto przepłacać :)

@Kantee: wlej
@Mayon zgadzam się z krótką żywotnością 300v, ale już nie przesadzajmy z tym "kuku" w takim motocyklu i tak nie byłby poddawany takim obciążeniom termicznym. Biorąc pod uwagę jego przeznaczenie i cechy to stosowanie na co dzień, tak jak mówisz byłoby głupotą, zważywszy na cenę i skrócone cykle. :o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Glenroy: O nie, nie. Nie dam się podpuścić, ale swoją drogą uwielbiam.

"Nie lej tego bo ci silnik wybuchnie." :o

@WrAx:

Ale nikt Cię nie próbuje podpuszczać, mówię Ci jak wygląda sytuacja, nawet Motul nie zaleca stosowania 300V w warunkach drogowych. Czemu? Poczytaj sobie chociażby czym są oleje podwójnie estrowane.
300V ma świetne właściwości, tak mechaniczne, jak i chemiczne, ale może przez 1000km, później m.in. estry ulegają rozpadowi, olej się