Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór,

Jak wygląda sprawa z podatkiem dochodowym w UK?

Kwota wolna od podatku wynosi bodajże 11.500 GBP. Podatek dochodowy wynosi 20%.

Czy podatek dochodowy płaci się od całości dochodów, po przekroczeniu progu kwoty wolnej od podatku?

Czy tylko od kwoty będącej powyżej kwoty wolnej od podatku?

Dla przykładu, jeśli zarobię 12.000 GBP, czy place wtedy 20% tylko od 500 GBP?

#uk #podatki
  • 8
@filozof900 niestety dużo osób myśli, że to działa tak, że jak wejdziesz nad próg to ci z całej kwoty biorą podatek i mówią nie opłaca im się więcej pracować ))¯_(ツ)_/¯. Takie pojęcie o podatkach ma elita co na magazynach pracuje. Kilka razy jakiś Sebek mi mówił, że nie opłaca się robić nadgodzin bo podatek się zapłaci. Tylko XD z nich robiłem.
@Lanza ale to i tak nie zmienia sposobu ich myślenia. Dla nich więcej kasy to tylko więcej podatku. Nie mają pojęcia jak działają progi podatkowe. Zarobić tyle by na podatek nie wejść XD co i tak nie jest jakimś strasznym wyczynem przekroczyć kwotą wolną od podatku. A ci kolesie nie wchodzili na ten próg powyżej 40k ( ͡º ͜ʖ͡º)
@adekad: heh ja jak bylem w UK to slyszalem rozne smieszne historie np o helikopterach ktore lataja nad domami i sprawdzaja czy masz w domu TV i niebplacisz abonamentu :) ogolnie w fabrykach bylo smiechowo bo pracujaca tam polonia do zbyt lotnych nie nalezala wiec sie czlowiek osluchal roznych smiesznych historii