Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest w stanie pomóc zdiagnozować usterkę? Parę ciekawostek:
1) Auto szarpie na zimnym silniku, po lekkim rozgrzaniu wszystko działa idealnie
2) Szarpie na wysokich obrotach nawet na rozgrzanym - autostradowe 140 przy 4k obrotów to ciągłe lekkie poszarpywanie
3) Świece były wymienione z 2 tysiące kilometrów temu, 3 wyglądają jak nowe natomiast 4 świeca wygląda jak na picrel.
Czy to może cewka zapłonowa, sonda lambda?
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
Pobierz U.....d - Czy ktoś jest w stanie pomóc zdiagnozować usterkę? Parę ciekawostek:
1) Au...
źródło: comment_af96BiGWYZKoxyxgycyyIDxqpjqCWJri.jpg
  • 22
@UrbanLegend filtr powietrza? za zimnym mieszanka jest bogatsza. jak brak powietrza to słabo. Na wysokich zapotrzebowanie na powietrze tez większe, a jak filtr nie puszcza to będzie szarpac. Warto sprawdzic a nie kosztuje miliona monet.
"3 wyglądają jak nowe natomiast 4 świeca wygląda jak na picrel." plączesz się w zeznaniach.
Rozumiem, że masz Skode 1.2 3 cylindry. Nie wyrzuca Ci błędu wypadania zapłonu?
A to zdjęcie to z jeszcze bardziej jasnym tłem żeby nic nie było widać.
Tam powinny iść takie śmieszne świece? Przełóż cewki miejscami zobacz jak się ma sprawa. Jak masz możliwość od kogoś przełożyć cewki to tak zrób. Nic oprócz OEM nie zakładaj.
@UrbanLegend: cewka/wtryskiwacz/uszkodzony cylinder/zawór. Czarne oznacza, że mieszanka się nie przepala, jest zbyt bogato. Sonda waliła by wszystkie po równo. Tu masz problem z tylko jednym cylindrem. Najlepiej komputer i patrzeć czy zapłony uciekają, sprawdzić korekty krótko i długo terminowe wtrysków.
@UrbanLegend: Co to Ople tak mają z szarpaniem na zimnym? Ojciec mi skarży, że jego VC 2.0T (Z20NET) szarpie na zimnym.
Masz LPG? Zacznij od podmiany cewek. Trzeba by jeszcze sprawdzić szczelność kolektora. Plastikowy chyba jest, może uszczelki pod kolektorem do wymiany.
@UrbanLegend więc zamień świece z czwartego cylindra na pierwszy, wtryskiwacz z czwartego cylindra na drugi a gumkę ze sprężyną z kasety na trzeci. Jak pojeździsz trochę i dalej na 4 cylindrze będzie taka świeca to wymień cewkę jeśli nie będzie błędów migowych. Sprawdź błędy metodą gaz hamulec, mi komputer pokazywał 3 błędy a miałem 5 i długo nie mogłem dojść co się dzieke z moim oplem.