Wpis z mikrobloga

Hejka Mireczky, chciałbym zapytać o radę.

Otóż dzisiaj mój szef zagaił mnie o podwyżkę. Powiedział, że ustali wszystko w ciągu najbliższych tygodni i mam się spodziewać oferty. Zaproponował mi jednak abym przeszedł na własną działalność. Argumentował to tym, że przy obecnych zarobkach (3k) ZUS jaki musi zapłacić wynosi 2,2k (czyli razem 5,2k.). Gdybym założył swoją firmę i oferował 'swoje usługi' firmie, w której teraz pracuję mógłbym liczyć na znaczną podwyżkę + opłacenie rat Zusu w tym, a po okresie w którym ZUS kosztuje taniej (dla osób zakładających pierwszy raz firmę) wyrównał by wynagrodzenie o te dodatkowe pieniądze do rat. Wybór tej opcji ma swoje złe i dobre strony, gdybym zrezygnował z pracy musiałbym zawieszać firmę, lub w końcu wziąć się za swoje projekty już pod swoją firmą.

Osobiście ciężko mi się odnieść do tych nowości, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z własną działalnością/fakturowaniem. Dobrze mi się pracuje w obecnej firmie. Znajomy, który przeszedł na taką formę otrzymania hajsu raczej sobie chwali, a sam szef jest bardzo w porządku, nie jest z tych którzy potrafią wystrychnąć na dutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest jeszcze jedna opcja... Zastanawiałem się nad zmianą pracy na coś co znajduje się bliżej mojego miejsca zamieszkania, jednak kompletnie nie związanego z tym co teraz robię. A to co robię mi się podoba... Też wchodziła by tutaj kwestia podwyżki wynagrodzenia jednak już normalnie na UoP. Temat pozostaje w zawieszeniu, bo na razie gdzieś wiszę w ich systemie i musiałbym się przygotowywać na ich rozmowę kwalifikacyjną.

Co sądzicie mireczky? Co wybralibyście?

#pracbaza #pracujzwykopem #podwyzka #pytanie #zus #dzialalnoscgospodarcza (?)

Co byś wybrał/wybrała?

  • DUŻA podwyżka + ZUS u obecnego pracodawcy. 31.0% (9)
  • Mniejsza podwyżka na UoP u obecnego pracodacy. 34.5% (10)
  • Dopytać o jakich kwotach mówimy 27.6% (8)
  • Zmiana pracodawcy 6.9% (2)

Oddanych głosów: 29

  • 14