Wpis z mikrobloga

Ziomeczki spod tagu #stomatologia, mam pytanie. Byłem właśnie u dentysty z zębem, który przez poprzedniego dentystę był rzekomo niedorobiony. Sam poprzedni dentysta niespecjalnie profesjonalnie podchodził do pracy, co w tym zębie się odbiło. Nowy dentysta wywiercił część starego wypełnienia i postawił niejako wybór: albo wyciągnąć info od typa który robił mi tego zęba wcześniej (materiały użyte jakie były itede) i skończyć u tego nowego, albo pójść po prostu do starego.
Aktualnie mam wywierconą dziurę w zębie, bo nowy dentysta zdecydował się nie zalepiać ubytku ze względu na to, że i tak trzeba by go było rozwiercać na nowo.
Mój dylemat polega na tym, że do tego starego stomatologa chodziłem prawie 10 lat, a dopiero teraz się okazało, że niespecjalnie traktował poważnie swoją pracę; moja siostra zrezygnowała z niego po jednej wizycie. Boję się, że znowu #!$%@? robotę; do tego nowego mam większe zaufanie zdecydowanie. What do?
#pytaniedoeksperta wyłącznie tym razem
  • 8
@Redesekrator Nie do końca rozumiem co mu da informacja na temat poprzednio użytych materiałach? Co to zmieni?
Na pewno jest to zwykle wypełnienie czy może kanałowe?
Czy ten nowy stomatolog ma u siebie w gabinecie RTG?
@Tuptol: dentysta nie wiedział co zostało użyte i nie był pewien czy mógł zaplombować tego zęba, czy nie, bo nigdy nie spotkał się z tym materiałem który mam w zębach
Kanałowego leczenia nigdy nie miałem, a zdjęcie RTG zrobiłem dzień przed wizytą i pokazałem je oczywiście
@Redesekrator Ten nowy to młody lekarz?
A z tamtymi zębami coś się dzieje, że masz podejrzenia co do poprzedniego lekarza?
Masz prawo iść i poprosić o dokumentację. To może Ci się przydać nawet i tak, o.
@Tuptol: raczej nie młody. Podejrzenia miała moja mama (leczyła się razem ze mną u tego poprzedniego) i ja później, gdy olał tego nieszczęsnego zęba jak mu powiedziałem, że wypadł mi opatrunek. Co prawda wypełnienie działało, ale było tak blisko miazgi, że ten nowy nie chciał wiercić dalej, a i zalepić też się bał. Jedyne co było mi wiadome to to, że to był materiał światłoutwardzalny
@Redesekrator ja bym wzięła dokumentację od starego i zaniosla pokazać temu nowemu.
Szczerze mówiąc dziwnie się trochę zachowuje, bo normalnie lekarz po prostu leczy dalej. Bez względu na to jaki materiał był wcześniej.
Tak czy siak, daj znać co i jak później!
@Tuptol: dobra, polazłem do starego i chyba poczuł nóż na gardle, bo momentalnie zabrał się za tego zęba i założył nową plombę. Zapłaciłem jak za zboże (140 zł) i zastanawiam się czy za jakiś czas nie pójść do nowego dentysty i nie pokazać mu tej roboty