Wpis z mikrobloga

@kirk_knut: Weź pod uwagę że akurat przy tej "asyście" ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców robiąc dodatkowe miejsce dla Paulo. Niby drobny szczegół ale Jugol wciąż jest za to chwalony, więc dlaczego Ronaldo by nie miał być?
@Lord_Mefisto: „Jugola”, ani innego zawodnika bym za takie zagrywki nie chwalił - bez jaj ..

To tak jakbyś chwalił Busquetsa za asystę / oddanie piłki Messiemu tuż przed słynnym rajdem w prawie środkowej części boiska podczas meczu z Realem ..

;) ..
@kirk_knut: Widziałeś w ogóle tę asystę? Porównujesz podanie bezpośrednie, skupienie na sobie dwójki obrońców, po którym to pada strzał na bramkę zakończony trafieniem, do podania w środku pola z indywidualnym rajdem. Chyba nie bardzo wiesz o co chodzi w futbolu skoro bagatelizujesz grę bez piłki... Jest też możliwość że ja nie rozumiem futbolu i w nim się liczy tylko kto strzela bramkę. Wtedy to bramka Bonucciego jest równie ładna co ta
@Lord_Mefisto: demonizujesz i trochę siejesz paranoje ..

Napisałem, że jest to asysta bo w myśl wszelkich reguł jest, ale wyciąganie tej informacji w sposób wyolbrzymiający jej znaczenie (zawsze możesz próbować się „bronić” pisząc o skupianiu uwagi, podaniu akurat do tego, a nie do innego zawodnika, itp. itd., ale w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że to było zwykle podanie wchodzące w skład zwykłego - zupełnie nie nadzwyczajnego poziomu piłkarskiego rzemiosła) zwyczajnie
@kirk_knut:

W jaki sposób ją wyolbrzymiłem? Zwracając na nią uwagę w kontekście liczb (co wyjaśniłem w komentarzu powyżej) jaką gość wykręca. Nie napisałem "hej #!$%@? jaka zajebista asysta RONALDO NAJLEPSZY"... Ronaldo jest zawodnikiem, który to obecnie ma najwięcej goli i asyst w Juve, co mi jak najbardziej imponuje.
Zwracasz mi uwagę że gdyby asystował kto inny to bym na to nie zwrócił uwagi... i zgadza się ponieważ to nie Mandźukić, nie
Uważam, że skupianie uwagi o którym piszesz w kontekście tej sytuacji jest nadużyciem definicji - to wszystko ..

Jednak zwracasz uwagę na to kto asystuje - sam twierdzisz, że skoro Mario chwalimy za podobne „ułatwianie” zdobywanie bramek to i Cristiano powinniśmy ;) ..

Widzisz, ja właśnie odczytałem Twój post w stylu „no fajnie Paulo, ale nie zapominajmy o tym kto Ci podawał” (coś na kształt klasyka „gratuluje, ale moja córka studiuje prawo”)
@kirk_knut: Oczywiście jest to opinia subiektywna, a Ty próbujesz mi udowadniać że nie miała znaczenia... Ja napisałem to w skutek obserwacji ruchu poszczególnych zawodników Frosinone, MOIM zdaniem "ściągnięcie uwagi" było jak najbardziej istotne, lecz nie kluczowe (bo tu był oczywiście strzał Dybali).


Ty natomiast zwracasz uwagę na to kogo chwalę w dalszej części wypowiedzi, lecz wciąż pomijasz ten komentarz:

Bardziej chodzi o liczby jakie gość wykręca. On bierze udział w ponad
@Lord_Mefisto: nie udowadniam Ci, że nie miała znaczenia - po prostu się z nią nie zgadzam (a przynajmniej nie do końca) ..

Co do Twojego drugiego komentarza, który przytoczyłeś - nie neguje liczb CR7 - przecież nie o tym mowa (nota bene też uważam, że są one wysokich lotów, ale czego się można było spodziewać po jego przejściu ?) ..

A Twój komentarz po prostu w MOJEJ ocenie tak zabrzmiał i
@kirk_knut: Oczywiście że nie ma, natomiast tak samo jak Ty ten komentarz odebrał @Luca199491, dlatego też zaraz sprostowałem o co mi dokładnie chodziło. Myślę że cała ta dyskusja toczyła się i wyłącznie dlatego iż owego sprostowania nie przeczytałeś :)

W każdym bądź razie uwierz mi że obecnie w kadrze Juve w mojej hierarchii jest ok 5-6 zawodników przed Ronaldo (w tym Dybala, dlatego że jestem wielkim fanem jego talentu no
Nie czytałem „sprostowania”, bo go zwyczajnie wcześniej nie było, albo tyczyło się zbyt ogólnikowego ujęcia - ciężko ten akurat kontekst było wychwycić ;) ..

Co do reszty się zgodzę, ba - fajnie widzieć kogoś na forum, kto nie chce odejścia Dybaly z Juve - uważam, że jest to mega top „na lata”, którego zwyczajnie nie warto się pozbywać ..

Douglas Costa ma potencjał, ale kurcze - chyba głowa nie ta ;) ..