Wpis z mikrobloga

Jak na książkę która sprawia wrażenie naukowego bełkotu jest to bardzo udana pozycja przedstawiająca w jaki sposób internet zmienia sposób naszego myślenia i nas samych. Mnie osobiście powyższa pozycja urzekła i czytam z ciągłym zaciekawieniem. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł. #ksiazki #czytajzwykopem
źródło: comment_okdQKoy8dgwZUqc6MLQJmjlOzZFbg5YN.jpg
  • 11
@kk87ko0 po samym tytule można dojść do wniosku, że pewnie jakieś nic nie warte intelektualne wywody. Na szczęście to cenna lektura pozwalająca spojrzeć bardziej świadomie na konsekwencje ciągłego bycia "online".
po samym tytule można dojść do wniosku, że pewnie jakieś nic nie warte intelektualne wywody.


@Copperhead: To jaki chciałbyś tytuł?

Tytuł
USA: The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains
UK: The Shallows: How the Internet Is Changing the Way We Think, Read and Remember
@Copperhead: No dobra, jak to się mówi "nie oceniać książki po okładce", ale skoro oceniłeś to jaki tytuł nie byłby dla ciebie odstraszający i dlaczego ten jest traktowany jako bełkot?
@MercedesBenizPolska Ogólnie opisuje historię powstania pisma, jak funkcjonuje mózg. Wszystko popiera przeprowadzonymi badaniami przez naukowców. Opisuje, że przez rozwój technologii i internet ludzie nie potrafią się skupić. Zarzuca im, że stają się płytcy intelektualnie. Temat zbyt szeroki żeby tak bardzo skrótowo to opisać.
@kk87ko0 Ten tytuł mnie nie odstraszył i jest jak najbardziej w porządku bo bezpośrednio nawiązuje do problemu przedstawionego w książce. Po prostu sam nie wiem dlaczego na początku postawiłem tą książkę obok tych typu " jak w 10 dni zarabiać milion miesięcznie".