Wpis z mikrobloga

Mirki i spece z #informatyka #siecikomputerowe. Mam pytanie o co chodzi z tym internetem od #orange ?
Ostatnio przyłączyli mi do bloku światłowód od tego że operatora i z poczciwego 10Mb/s przerzuciłem się na światłowód 300 Mb/s.
Oczywiście po kablu wyniki jak należy ale na ich funboxie 3.0 po Wifi internet ma poniżej 1Mb/s, na zewnętrznym routerze TP-Link to samo (Przy 2.4Ghz oba). Dopiero po zalogowaniu do sieci na nowo jest to gdzieś 30-60Mb/s. Mierzone na dwóch telefonach z Wifi a/c/n android i Iphone. Co ciekawe upload zawsze na poziomie 80Mb/s jak należy. Na czym polega problem i jak go rozwiązać?

Swoją drogą przy internecie od orange w kratkę działa google.pl i nie można ściągnąć załączników z gmaila. Google.com działa zawsze. Na czym polega problem?
  • 7
@sahazz: połącz się przez kabel z internetem i zobacz jak działa.

Spróbuj też połączyć się zamiast 2.4 to przez 5Ghz, ale to raczej nie to.
@MichaelT128: Wyłączona. Praca docelowa ma być tylko na 2.4
@ruum: Po kablu działa jak należy. Próbowałem na 5Ghz, jest lepiej bo powiedzmy ok. 120Mb/s ale taki właśnie wynik oczekuje na 2.4 ale problem z przyłączeniem do sieci też występuje. By taki rezultat uzyskać muszę zapomnieć sieć i przyłączyć się do niej na nowo każdego dnia.

Router mam dwa metry od siebie. Jeden i drugi. Czy jest jakakolwiek techniczna możliwość że
@sahazz dziękujemy, że wybrałeś naszą ofertę. W opisanej sprawie zachęcamy jeszcze do sprawdzenia jakie kanały WiFi 2,4 GHz są najczęściej wykorzystywane w sieciach WiFi w Twojej okolicy. Jeżeli znajdziesz mało wykorzystywany kanał WiFi to możesz go ustawić w swoim routerze, a prędkość powinna wzrosnąć.