Wpis z mikrobloga

Pobrałem jakąś aplikację na smartfona, że niby pomaga oszczędzać pieniądze. I całkiem fajny motyw jest opisany w tej aplikacji. Otóż oszczędzasz przez 52 tygodnie, aplikacja Ci przypomina kiedy masz ile oszczędzić i Ty to akceptujesz. I co jest zajebiście ciekawe to zaczynasz od 1 zł. Tygodniowo. Później dwa, później trzy itd. I rocznie oszczędzisz dzięki temu prawie czy ponad 1400 zł, nie pamiętam dokładnie. Można dać od większej kwoty od razu to i kwota wyjściowa będzie wysoka. Ale pomysł fajny, nie nadszarpnie budżetu, a coś można spokojnie odłożyć.
#protip #ciekawostki
  • 6
@medykydem: Takie coś nic nie daje ale jeśli podoba Ci się pomysł to zobacz aplikację Revolut -> Vault (Sejf).
Ustawiasz doepłnienie do każdego 5zł. Np. Wydajesz 4zł to 1zł jest odkładane do sejfu na Twój cel. wydasz 4,99 to odkładasz 1gr. I tak drobne sumy z każdej transakcji.
Z tego co pamietam niektóre banki też mają podobne programy - np. mbank czy plusbank
@medykydem od nowego roku zacząłem oszczędzać z aplikacją mBanku i jestem w szoku ze przez niecałe 2 miechy udało się odłożyć kilka stówek. Ustawiłem sobie przelewanie 10% każdej transakcji na konto oszczędnościowe ;)