Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili w mojej sytuacji:
Latam takim gruzem na qav250 - jakieś stare FC, silniki taroty, 2 komplety esc racestar po dshocie czyli takie ni to to, ni to to.
Mam do niego już parę pakietów 1350 4s (niestety 30C ale mi to narazie starcza w 100%), flysky, gogle i ogólnie panuje nad dziadem - latam już praktycznie tylko w acro.
Stan jego gruzu jest taki, że żeby latać komfortowo trzeba by dokupić jakiś FC z osd lub samo osd i VTX.

Finalnie chciałbym mieć quada do zabawy w acro i jakąś 250 z gpsem, gopro itd.

Do "gruzowania" przeznaczyć tego qav czy odłożyć jego graty na potem?
Kupiłbym tyro79 ale moje baterie raczej nie spasują, a tyro99 to już prawie qav.

#drony #dron
  • 14
@psposki: Chce się pobawić z RTH i innymi bajerami. Ale to nie jest właśnie priorytet - będę miał chęci to nawet do tego qav jakiś lepszy FC, gps i będę spełniony jeżeli chodzi o tego quda do powiedzmy mid-range.

No właśnie - co składać. Jestem newbie xD Umiem wszystsko popodłączać, pokonfigurować ale zupełnie nie wiem "co się teraz buduje". Oglądałem recki tych tyro i jestem zaskoczony jakie to fajne i tanie.
@HamRadioOp: W gruz nie warto inwestować, bo praktycznie wszystko jest do wymiany jak nawet OSD nie masz. Jakie dokładnie masz te ESC i jakie silniki?

Budowa Tyro jest mecząca :D Kamera jest do wymiany i choć sam nie użytkowałem go długo i nie mogę tego potwierdzić to czytałem że tam się szybko kończy ESC, a do tego FC jest na wtyczki. Nic z tym nie zrobisz później jakbyś chciał to modernizować.
@HamRadioOp: ja bym Ci polecał zostać przy 5", złożyć nowego quada na nowoczesnych gratach. Z kamerą typu Runcam Split 2S, Caddx Turtle v2, Foxeer Mix. Kup dobrego GPSa bo moje bn220 z BG to straszne gówno i w ogóle nie chce łapać satelitek. Mój najnowszy quad, który składam wyjdzie ok 250 USD. Oto konfiguracja:
- rama iFlight IX5 v2 - 16 USD (Banggood)
- Kakute F7 AIO + 4x Tekko32 35A
@TechBoss-pl: 3x racerstar anniversary edition 35a i 1x racestar 30a (wiem, że tak nie powinno być, ale lata to już z 10 pakietów i zero problemów) + 4x HGLRC BS28A akurat mam wolne
Kamerkę mam foxeera xat600m gdyby trzeba było przekładać, chociaż twierdze, że to raczej średniawka.

Info o esc mnie zmartwiło. Szkoda, chociaż z drugiej strony esc 4in1 jakiegoś racestara to nieduży koszt a takie tyro nadal wychodzi tanio.

@
@fotograf_warszawiak: Wychodzę z założenia, że skoro gruz dobrze śmiga to niech zostanie jako model ćwiczebny. Nie chcę w niego właśnie inwestować nowymi częściami.
Czwartego racestara nie dokupię bo sprzedają je w kompletach. Ten"inny" jest tak naprawdę elektrycznie identyczny tylko nie ma radiatorka.
Gdyby kupować FC z osd to jaki najtańszy żeby to miało ręce i nogi?
@TechBoss-pl: Dziękuje za szczere chęci, ale z ratowaniem tego truchła może faktycznie dajmy sobie spokój xD
@fotograf_warszawiak: Skorzystam z wszystkich waszych rad. Kakute trafi do "mid-range" a ten stack/omnibus do gruza.

Mój przypadek idealnie pokazuje jak można spieprzyć kupując zabytkowe+drogie części.