Wpis z mikrobloga

Znalazłem taki przeciek:
Ryzen 9 3850X 16/32 4,3GHz 5,1GHz 135W $499 May 2019
( ͡ ͜ʖ ͡)

Jak okaże się to prawdą to za około 2500 zł będzie super procesor i w końcu będę mógł po 5 latach wymienić 4790k i odczuć wyraźną poprawę wydajności. Chcoiaż wydaje mi się to troche za optymistyczne by było prawdziwe i pewnie skończy się na 12/24 i z niższymi zegarami niż 5,1GHz

Pamiętam jak jeszcze ~12 lat temu takie skoki to były co 2 lata. Kiedyś to było....( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Może w końcu FB przestanie przycinać;)

#amd #pcmasterrace #intel #hardware #komputery
źródło: comment_b4jf1JHAeHT4v3RlsMhl9I0TWiuCRQrr.jpg
  • 10
tak szczerze taki przeciek w sumie nic konkretnego nie oznacza. Bo może być nadal tak architektura skopana, i tak mało pamięci podręcznej że do niczego się nie nada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@carving85:
Wiem, ale od kąd Lisa przejęła stery w AMD to takich totalnych klap jak wcześniej nie było więc myślę, że nie będzie lipy.

Zegar Turbo będzie wynosił 4,4 - 4,6 niby z jakiej racji
@chanelzeg:

Wiem, ale od kąd Lisa przejęła stery w AMD to takich totalnych klap jak wcześniej nie było więc myślę, że nie będzie lipy


To zależy, na rynku kart graficznych na razie polegli po wydaniu Radeon VII, od Navi zależy czy w ogóle utrzymają się przy życiu, na razie głównie trzymają się na procesorach.
To zależy, na rynku kart graficznych na razie polegli po wydaniu Radeon VII


@Murasame: Przecież VII to zapchaj dziura, której w ogóle miało nie być. Ale by nie było takiej przerwy i by gracze o nich nie zapomnieli puścili to barachło. Moim zdaniem z NAVI bardzo wiele nadgonią, jeżeli nie zrównają się z NVIDIĄ
@chanelzeg: Ale w jakim sensie zrównają? Bo w najlepszym przypadku zaoferują coś co będzie konkurowało z RTX 2060, jeśli nie będą w stanie, to znowu zostaną zepchnięci segment niżej.
Przecież VII jest na poziomie RTX 2080 więc jakim cudem karta nad którą pracują 3 lata i będzie zrobiona w nowej technologii będzie słabsza od 2060? Trolujesz?
Przecież VII jest na poziomie RTX 2080 więc jakim cudem karta nad którą pracują 3 lata i będzie zrobiona w nowej technologii będzie słabsza od 2060? Trolujesz?


@chanelzeg Słabsza to może nie ale navi to ma byś średni segment. Następca sredniopolkowych Polarisow. Więc więcej niż poziom 2070 (a obstawiam jednak niżej bliżej 2060) nie ma się co spodziewać. I z tą pracą 3 lata to tak średnio. To będzie kolejne ogrzanie architektury
@chanelzeg: bo Navi to trochę coś innego, Radeon to karta która chcieli pokazać, że mogą jeszcze dorównać rtx 2080, ale jednocześnie kosztuje trochę więcej i pobiera o wiele więcej mocy, więc jest to tylko pokazówka, tych kart nie ma w sklepach w wystarczającej ilości nawet dla entuzjastów

Navi to ma być prawdziwa karta, którą można kupić w sklepie, wyprodukować karte, która kupi normalny kupiec, a zrobi ciekawostkę pokroju Radeon VII to