Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GammaButyrolakton: skladam podobny zestaw. Spokojnie pograsz. Za dużo czasu spędziłem na wertowaniu otchłani Internetu żeby kupić coś na czym nie mógłbym pograć...
Obudowa: SilverStone SST-ML08B - Milo Slim HTPC Mini-ITX
MB: MSI B450I GAMING PLUS AC Socket AM4 Mini-ITX 
PSU: Be Quiet! SFX-L Power 500W
CPU: AMD Ryzen 5 2400G
RAM: G.SKILL Trident F4-3200C14D-16GTZR(8GB*2) Single Rank(Sided) 14-14-14-34 (Samsung b-die)
DYSK: Samsung MZ-V7S500BW 970 EVO Plus 500 GB Solid State Drive
@locheck: O ważna rzecz z tym APU dobrze ze mi przypominasz przed kupnem. A coś z tym MX nie tak? Dosyć zachwalana budżetówka na wykopku i to własnie chyba na ADTA narzekano że w tym budżecie to nie za bardzo. Ale ja sie nie znam na dyskach wiec pytam ( ͡º ͜ʖ͡º).
@GammaButyrolakton:
do gierek typu wiesiek to słabo, to pociągnie w dropach po 30fps w średnich w 900piksel. Fulhd nie rozgarnie.

potrzebujesz grafiki minimum 1050ti - 450zł używki są
rx580 4g - 550-600zł używka

gdzieś w 3 kwartale (czyli w 2020 realnie) mają wyjśc nowe ryżeny z integrą, 3600g on będzie 2x wydajniejszy niz 2400g i wyceniaja go na 199usd

ja do gierkowania w aaa 3d wieśkowe/metro itp to jednak bym celował
@syn_admina: Metro to gniot dla mnie ( ͡º ͜ʖ͡º) bez obrazy, każdy ma swoje zdanie.

Grywam w gry z roczników 1985 - współcześnie, dużo emuluję też i mało kiedy jakaś nowość przyciąga moje oko. Inaczej - po prostu procentowo jest to mniejsza grupa.

Nie jestem przesadnie bogatą różową, więc 500-600 zł to jest dla mnie troszkę wydatek - kartę zawsze mogę dokupić, jak już będę potrzebować
wszystko zalezy w co pykasz. jakies starawe tytuły to polecą śmiało.
i tu taki apu da radę
ryżen jest czuły na taktowanie pamięci, to fakt, ale potencjał oc jest "taki sobie"

z takich głupich pomysłów to fx8350 z jakąś grafiką.
proc-300zł max, płyta 200zł, ram ddr3 16gb 360zł lepszy wiatrak 100zł = 950zł
zostaje ci 900 pln na resztę - za 700zł będzie rx580 8gb / 800zł 1060 6g jakieś używki.
1070
syn_admina - wszystko zalezy w co pykasz. jakies starawe tytuły to polecą śmiało.
i ...
@GammaButyrolakton: Nie. ryzen jest wolniejszy niz 2500k na 4.5ghz. A te procki chodzily na 4.9-5.3ghz zaleznie od sztuki. Oczywiscie 2400ma 8 watkow, ale w starych grach i emulatorach nie ma to znaczenia. Dodatkowo emulator wiiu najlepiej dzialal na intel +nvidia nie wiem jak jest teraz.
@Ave2: Mówiłam o fx względem ryzena, ale poruszyłeś bardzo ciekawy temat. Kiedyś patrzałam tylko na szybkość, niestety okazało się że ważne są też procesy technologiczne a dodatkowo np dawniejsze 4GHz nie jest równe dzisiejszemu. Zgodzę się że w emulatorach ( przynajmniej starszych gier bo w wii u i ps3 juz się liczy multi core ) i starszych grach one core jest istotny, ale do tych gier single core ryzena jest wystarczajacy