Wpis z mikrobloga

W nowych okularach w prawym oku ostro widze przechylajac glowe w prawo. Przechylajac w lewo coraz bardziej rozmazuje. Optyk coś #!$%@?ł? Inne osoby potwierdzaja, ze zwieksza sie ostrosc po przechyleniu glowy lub przechyleniu okularów z glową prosto. Wiec to raczej nie problem ze mną. Okulary minusy, -1 i -2.
#optyka #okulary #okulista
  • 11
@mojmir: Mam je 2,5 roku, wiec nie wiem czy stare sa :)
Ja jedynie oddawalem na gwarancje bo w dolnym prawym rogu, prawego oka mialem takie male "zalamanie" (?) na szkle, ktore znieksztalcalo "obraz" :)
W kazdym razie #!$%@? niesamowicie :)
Lecz takiego odczucia/efektu nie zaobserwowalem nigdy
@GloomySunday: przechylam z założonymi. zdjęte i przyłożone do głowy prostej też ostrzą bardziej przekręcane. W lewym oku tez jest ostrzej przy przechyleniu w prawo glowy z okularami/okularów przy prostej glowie, ale tu roznica jest minimalna. Mam świstek od optyka:
op sph -0,25 (ale to raczej -2,25), cyl -2,0 oś 165 stopni (dał mi też opakowanie od szkiel i na prawym oś 70, sfera -2,25 cyl +2,00)
ol sph -1,0 cyl -0,5
@GloomySunday: zwykłe badanie komputerowe u optyka. żadnych kropel rozszerzających. przy odbiorze dał mi karteczkę z tym co napisalem wyżej. po badaniu mowil o -1 na lewym i -2 na prawym, dlatego pewnie to zwykly blad na karteczce. prawe szklo jest grubsze, wiec tam raczej jest -2,25. Te ostrzenie przy przechyleniu glowy to coś z osią? nieciekawie się pracuje z ciaglym przechylaniem glowy, zeby rozczytac cos malego na monitorze.
@mojmir: ale to badanie to było tylko komputerowe czy potem miałeś zakładane moce do opraw próbnych (zmieniane szkiełka) i odczytywałeś tekst z tablicy? Wiesz może, czy osoba, która wykonywała to badanie była optykiem, okulistą lub optometrystą?
@mojmir: powinieneś w takim razie udać się do niego, ponieważ bardzo możliwe, że na którymś etapie został popełniony błąd z osią cylindra (na etapie pomiaru lub wykonania okularów). Aby wykluczyć to drugie, możesz udać się do innego zakładu optycznego i poprosić o sprawdzenie mocy w okularach. Moce cylindra, o których piszesz są dosyć duże tak więc takie badanie powinno być dobrze wykonane - przez optometrystę lub okulistę — możesz trochę o