Wpis z mikrobloga

#pytanie #telefony #elektronika #smartfon

Mirki pomocy! Mam telefony CAT S60 oraz Sony Xperia XZ1 Compact. Oba telefony chciałbym wykorzystać jako dyktafony i nagrywać nimi dźwięk za pomocą mikrofonów krawatowych. Mam 2 mikro krawatowe, jeden zwykły a drugi specjalny dla smartfonów. Oba działają z Xperią, ŻADEN nie działa z CATem. Pogooglowałem i dokupiłem przejściówkę, po której CAT powinnien wykrywać zewnętrzny mikrofon i chu.. dalej nic nie działa, tzn działa, ale CAT ciągle nagrywa mikrofonem wbudowanym, niezależnie od tego czy wepnę do niego jeden czy drugi krawatowiec, z przejściówką czy bez....
Czy istnieje jakakolwiek szansa, żeby w tym badziewnym CAT s60 podłączyć zewnętrzny mikrofon?
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KawiakJones: bez przesady z tym niepolecaniem, to telefon bardzo wytrzymaly, robione dla ludzi o innych potrzebach i dla nich telefon idealny bo mało konkrecji w tym segmencie

a jak podpinasz jakiekolwiek słuchawki to też w nich mikrofon nie działa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kic3k: słuchawki działają. Telefon wytrzymały ale siatka osłabiająca głośnik odpada, zatyczka USB się rozkleja a w nowym tel po 1 dniu odpadło mi T z logo cata z tyłu. Ostatnio podczas pływania w morzu wodoszczelny cat zalał sie i straciłem wszystkie dane jakie na nim miałem(zanurzenie na 30 cm na minutę i już po nim). Aparat robi zdjęcia gorsze niż nokia 3310 a termokamera to jakiś dowcip niedokładna jak jasny gwint.