Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #motocykle125 kojarzy które modele są najniższe i najlżejsze? Szukam pierwszego moto, głównie na dojazdy do pracy, dla dziewczyny o wzroście 155cm i 45kg wagi, i w mało czym dosięga nogami do ziemi. Fajnie jakby był to jakiś prosty naked marki typu Honda, Yamaha, Suzuki, a nie moto chińskiej produkcji (chociaż nie wykluczam). Przymierzaliśmy się do Yamahy YBR125 i pasuje jak ulał, niestety w mojej okolicy nie ma ani jednej sztuki na sprzedaż. Jakieś inne propozycje?
  • 14
@czlowiekboruta: Kuriozalnie? Sam mam groma a mam 182 wzrostu :) Dla takiej drobnej dziewczyny jak znalazł. Jeżeli YBR jest ok to praktycznie wszystko w klasie 125 z niedużym skokiem zawieszenia będzie okej. Czyli wszystko poza supermoto czy enduro będzie miało kanapę na bardzo podobnej do YBR wysokości.

CB125, CBF125, YS125, MT125, YZF-R125... Serio, jest tego od cholery.
@czlowiekboruta: No, przy tych gabarytach koleżanki to dwa cm mogą robić różnicę. Serio przy takim wzroście zainteresowałbym się gromem. Jak chcesz mogę podesłać jak moja żona na nim wygląda (163 cm wzrostu). Grom mały i lekki, nie będzie stresu że nie dosięgnie nogą aby się podeprzeć, środek ciężkości jest nisko wiec też łatwiej będzie nim jej manewrować. A poza tym to bardzo fajny sprzęt dający dużo radochy.
@grundzio12: Z samym moto chciałbym się zmieścić w 8k, jak się nic w tym budżecie nie znajdzie to albo dołożymy albo popatrzymy w kierunku Junaków/Rometów. Teraz jeszcze widzę CBF125, popieprzone te nazwy :D
@NajwyzszaFormaSztuki: Nie wiem, może źle szukam ale problem też w tym że na całym Olx takich Gromów jest dosłownie 5, z tego żadna z mojego województwa. Nie ma się do tego nawet jak przymierzyć, a co tu