Wpis z mikrobloga

Przyjaciele z wykop, potrzebuje pomocy z #prawopracy #prawo

Różowy dostał ofertę i śmierdzi mi to ostro, bo dziwne godziny pracy w weekendy na UoP.
Zawód: magister farmacji w aptece otwartej

Oprócz normalnych godzin, czasem trafia się takie coś:

Sobota - 7.00 - 23.00 (16h)
Niedziela - 7.00 - 23.00 (16h)

Czy tak w ogóle można?
Czy jest to zgodne z:

Art. 132. § 1. Pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, z zastrzeżeniem § 3 oraz art. 136 § 2 i art. 137 ?

Proszę o pomoc, ogólnie oferta raczej do olania, ale zastanawia mnie Januszostwo/moja niewiedza.
  • 4
jest jeszcze takie coś :

Art. 136. § 1. Przy pracach polegających na dozorze urządzeń lub związanych z częściowym pozostawaniem w pogotowiu do pracy może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 16 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca.

§ 2. W systemie czasu pracy, o którym mowa w § 1, pracownikowi przysługuje, bezpośrednio po każdym okresie wykonywania
@bigunek Ciekawy przypadek. Czytam wlasnie o tym. Ale te dwa artykuly co przytoczyles nie bardzo sie do niej odnoszą (nie jest przy dozorze maszyn ani nie jest w gotowosci, np jak ratownik). Czy Twoj różowy ma zaproponowany zwykly czy równoważny system czasu pracy?
@shemmy: Dzięki za odpowiedź. Faktycznie ciekawy z punktu widzenia prawa pracy. Z tego co widzę, to rzeczywiście trudno to odnieść do jej sytuacji z Art. 136
Niestety nie pokazali jej jeszcze umowy czy regulaminu pracy na tym etapie - więc nie można odnieść się do tego co wykombinowali żeby to obejść.
Jedyna opcja jaką widzę na ten moment i moją wiedzę to dwie umowy z tym podmiotem - UoP i zlecenie.