Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!

Przybieram się do kupna laptopa - takiego stricte pod montaż wideo.
Teraz #pytanie #pytaniedoeksperta czy warto inwestować w makbuka? Wstępnie taki żeby mi pasował kosztowałby 12.5k. Chyba, że nie warto i lepij kupić coś na windzie, np. jakiegoś Hyperbooka albo Zenbooka czy coś w ten deseń. Generalnie chciałbym wydać max 7k, chyba że serio jest jakiś konkretny argument i warto fest kupic tego makbuka.

ps. zależy mi na dość mocnej baterii, bo głównie używany będzie na wyjazdach

#apple #macbook #windows #pomocy
  • 19
@wildesign: wygląda konkretnie, tylko zdecydowanie za drogi dla mnie. W sensie głównie montuje na PC, a laptop ma mi służyć do wyjazdów, zgrania materiału, przesortowania materiału i może jakichś prostackich montaży. Ale generalnie jesteś zadowolony?
@johnnyMetalowy: Aha, znajoma brała maca do Lightrooma(czy innego fotoszopa) i mowi, ze jakis specjalnie szybszy to on nie jest ale matryca ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów i rzadko poprawki wychodzą od klientów.
@johnnyMetalowy: korzystam z pakietu Adobe na MacBooku Air (2015, i5, 8GB RAMu) - lightroom działa kiepsko, znacznie szybsza jest obróbka poprzez CameraRaw i Photoshopa. Większe filtry efektowe (lens distortions, bardziej rozbudowane presety) potrafią przywiesić Aira na dłuższą chwilę, podstawowa praca z suwakami nie jest do końca płynna. Obecnie Lightroom na Maca wymaga 12GB RAMu, więc to niby nic dziwnego, ale nadal przykro, że nie można normalnie pracować ze zdjęciami.
@feelbeats: co do pojedynczego zdjęcia to ok wtedy można photoshop i cameraraw ale jak mam 3,5 tyś rawów z wesele przeglądać to już trochę się przyda coś wydajniejszego.
@plastik: co do barw to wiem bo mac inaczej zarządza kolorem niż windows.