Wpis z mikrobloga

@jmwaj: nie mam jeszcze określonego regionu, ale raczej nie w centrum przy starych kamienicach.
Bez sąsiadów patrzących w okna. Dobrze by było, gdyby pod budynkiem był garaż.
Nie wiem gdzie teraz są budowane mieszkania, ponieważ od jakiegoś czasu tu nie mieszkam, ale planuję powrót. Chcę się najpierw rozejrzeć nad możliwościami. Dlatego liczę na porady Mirków i Mirabelek, którzy zakupili w ostatnim czasie mieszkania.
@bylymylypyly: nie ma takiego - wszyscy jadą po najmniejszej lini oporu bo Polacy wciągają wszystko jak leci. Sgi jeszcze jakiś czas temu robiło w niezłym standardzie - teraz dostosowali się do ogólnego trendu tandety.
@bylymylypyly: siemaszko teraz zaczyna budować na raginisa, możliwe że jeszcze sgi ma jakieś mieszkania w tym miejscu, na bronowickiej zaczynaja mini osiedle z własna siłownia i basenem
@bylymylypyly ja mogę powiedzieć kogo na pewno nie polecam - Dewelopera Siemaszko. Mnóstwo cyrkow i problemów, nie pamiętam dokładnie jak z nim było Ale normalne prawa i obowiązki tego dewelopera nie obowiązują. Między innymi układa ogromne kamienie w okolicy parkingów żeby przymusić ludzi do kupowania garaży.
@Dorciqch: dzięki. Garaż raczej obowiązkowy. Mieszkałem w lokalizacjach, gdzie miałem sporo miejsca pod domem, ale miałem też okazję mieszkać w miejscu, gdzie czasem musiałem szukać miejsca 100-200m od domu, więc wiem co to znaczy problem z parkowaniem.
@bylymylypyly hej. Nie znam waszego rynku ale spróbuje ci jakoś pomóc.

Na początku określ swoje możliwości finansowe bez tego nawet nie ma po co zaczynać. Następnie skup się na tym czego szukasz. Jakie mieszkanie (wielkość, ilość pomieszczeń, jakie pomieszczenia, mieszkanie na zawsze czy przejściowe, Cena maksymalna (z wykończeniem +1000zl/m2 z zapasem, z garażem itd). I lokalizacja (komunikacja autem czy miejska, sklepy, usługi, kościół, basen, szkoły - to co chciałbyś mieć w okolicy).
@Mieszkania_deweloperskie_Wroclaw dzieki wielkie za poradę.
Ja mam jakieś tam swoje preferencje, ale dopiero zaczynam się rozglądać i nie wiem jak szukać nowych inwestycji. O ile używane mieszkania można znaleźć na portalach ogłoszeniowych to deweloperzy raczej tam się nie ogłaszają.
W Szczecinie nie mieszkam od 6 lat, ale planuję powrót. W najbliższych dniach przylatuję i chcę się rozejrzeć po rynku, ale najpierw chcę zebrać informacje na temat aktualnych budów.
Już sobie przeglądałem mapę
@bylymylypyly miejsca dla auta w nowych inwestycjach są zawsze no może 95% więc to jakiejs wielkie bariery nie robi.

Poszuja na jakiś stronach z mapami inwestycji typu investmapa
Jest to trochę dłuższą droga ale bardziej chyba najbardziej efektywna.
Jak masz wyznaczone preferencje co do lokalizacji to spisz sobie listę inwestycji które się w niej (nich) znajdują. Później wejdź na strony deweloper i posprawdzaj sobie czy dana inwestycja ma takie mieszkanie które Ci