Wpis z mikrobloga

@motaboy:
Szanowny Panie,

#!$%@?ąc od tego, że pisanie markerem po szybie jest formą wandalizmu, o tyle jeśli ten Pan jest Żydem, to poinformowanie o tym ludzi nie jest niczym złym, chyba że ten Pan się wstydzi swojej narodowości bądź wyznania z niewiadomego powodu. Mnie osobiście brzydzi takie ludyczne, tępe doszukiwanie się wszędzie antysemityzmu...

Z poważaniem
Uczony Intelektualny
@uczony_intelektualny: to jest antysemityzm w czystej postaci. Podkreślanie narodowości żydowskiej obywatela polskiego jako coś złego. Chyba że chcesz mi powiedzieć że ktoś chciał w ten sposób afirmować tego gościa.
Zreszta o czym tu gadać. To zrobiła kreatura a nie człowiek. To jest właśnie nienawiść.
@motaboy: Widzialem jak zagraniczni turysci jutuberzy byli w Polsce i podszedl do nich pod Zakopanem taki chlopek roztropek z Polski i im mowi; ''powiedzcie tam u siebie w Rosji ze w Polsce to zydostwo rzadzi''. I ten vloger dal to na swój kanal i potem tysiace ludzi to ogladalo.
A potem zdziwienie, ze wszedzie o nas pisza per antysemici.
@motaboy:
Szanowny Panie,

Pan chyba nie rozumie, o czym Pan się wypowiada. Gdyby Pan otrzymał obywatelstwo np. Wielkiej Brytanii i pojawiłyby się plakaty z Pańską podobizną, a następnie jakiś wandal napisałby na Pańskim czole "POLE". Czy to też byłoby coś złego? Wstydziłby się Pan swego pochodzenia? Podkreślenie czyjegoś pochodzenia nie jest niczym złym, dopóki nie służy ono nienawiści. A na zdjęciu jest napisane tylko "ŻYD". Nie ma żadnego czasownika, nie ma
@motaboy:
Szanowny Panie,

zdaję sobie sprawę z tego, iż może ten incydent być odebrany jako obraźliwy i z tym w Pańskiej opinii cały czas się zgadzam - nie ma miejsca na mowę nienawiści. Jednakże mi chodziło o to, że ktoś może mieć wątpliwości co do tego, jeśli nie ma dodatkowego, nacechowanego negatywnie określenia tej nacji bądź czynności dokonywanej przez tą nację. #!$%@?ąc jednakże od tego, próby dyskredytowania swego rozmówcy nie rozumiejąc