Wpis z mikrobloga

@Helsantonio_Montes: My również polecamy odświeżacze Shiny Garage - https://czysta-bryka.pl/product-category/czyszczenie-pielegnacja-wnetrza-samochodu/zapachy-samochodowe/

Czy byłyby grzybobójcze to trudno powiedzieć ale producent twierdzi, że są bakteriobójcze.

Z tym dolewaniem do środków czyszczących to nie wiem czy to jest dobry pomysł ponieważ może się zmienić tak naprawdę ten zapach. A jeśli zastosujesz odświeżacz po oczyszczeniu powierzchni to masz pewność że będzie działał tak jak powinien, nie rozcieńczony ;)
@Czysta-Bryka_pl Mi sie rozlało cos w aucie i jest nieprzyjemny zapach, macie może jakiś koncentrat zapachowy? Żebym mógł tym czyścić? Dresing czy inne pianki myślę że nie wystarczą bo to się już wbiło w gąbkę pod spodem, a wymienić całej podłogi nie chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Helsantonio_Montes: Zapachami jedynie zamaskujesz to co tam wsiąkło. Moim zdaniem najlepiej wyprać to ekstrakcyjnie jeśli mówisz, że wbiło się już mocno. Jeśli to tylko powierzchowne zabrudzenie to można by było jeszcze próbować środkami do prania na sucho ale jak rzeczywiście przesiąkło to tylko ekstrakcja. Ewentualnie czyszczenie parowe.

Może w Twojej okolicy ktoś oferuje takie usługi i nie wyjdzie drogo za pranie :)
Wyjmuj dywan do prania, to max 3h roboty samemu. Tylko akumulator odłącz, żeby błędu AirBag nie złapał po odpięciu foteli. Myjka Karcher + odkurzacz do ściągania wody, kilka szczotek, proszek do prania i dywan jak nowy.
Zapach polecam California Scents, psikanie na tapicerkę jest nieodwracalne bez prania.