Wpis z mikrobloga

Dziś piękna i ważna rocznica - ważna szczególnie w kontekście trwającej walki o zagwarantowanie wszystkim Polkom podstawowego prawa człowieka, jakim jest aborcja na żądanie.

To wielki wstyd, że polskie kobiety i ich sojusznicy wciąż muszą prowadzić tę walkę w 2019 roku, podczas gdy ów wymarzony (m.in. przez Boya-Żeleńskiego) cywilizacyjny przełom osiągnięto już w roku 1943..

#neuropa #4konserwy #aborcja #rocznicanadzisiaj
Pobierz
źródło: comment_NjKkGooU8gQlTnq1j3BHQghsnyZN7Ajx.jpg
  • 11
@Wentrosz:

prawo do aborcji jako podstawowe prawo człowieka


mam nadzieje, ze trollujesz
Rozumiem aborcje w jakis naglych wypadkach, ale aborcje na żądanie bo nie chcialo sie zabezpieczac i myslec tylko puszczac to nie.Trzeba ponosic konsekwencje, poza tym to nie jest ciało "kobiety", ona nosi w sobie obce ciało
@loxapine:

mam nadzieje, ze trollujesz

A skąd! Tak twierdzi sam ONZ. Aborcja jest prawem człowieka.
Są oczywiście oszołomy twierdzące, że ONZ to lewacka jaczejka... Ale chyba się do nich nie zaliczasz?
@Wentrosz: Coś ci się pomyliły fakty, fanatyku.ONZ protestował przeciwko tej ustawie w Polsce, która kazała za wszelką cenę donosić ciążę kobietom. A ja wyraźnie napisałem, że zgadzam się na aborcję w przypadku, gdy ciąża może być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia matki.A aborcja, bo się zachciało ruchania i nie myślalo się o zabezpieczeniach to zwykle morderstwo
@Wentrosz: Ja wiem, ze wy jesteście za podejsciem "róbta co chceta" i w ogóle bardzo liberalni, ale już bez ponoszenia konsekwencji.Kobieta ruchając się z kim wlezie i ile wlezie też może robić krzywdę otoczeniu, a nie tylko sobie.