Wpis z mikrobloga

Na pytania o co chodzi, powiedzieli, że zaraz się wszystkiego dowiem.


@Ruchaka_rozrabiaka: to zanim się dowiesz po takim tekscie od policjantów, pytasz każdego z nich o numer odznaki, spisujesz to wraz z ich imionami i nie podajesz żadnego dokumentu, dopóki nie przedstawią powodu zatrzymania który również spisujesz. Na koniec kontroli żadasz notatki od nich co tam wpisali i z papierem idziesz do komentanta wojewódzkiego.
@peszmerd: @PanKracy582: @szymon362: @RiJo84: @svetrey: @peszmerd: @pozytywny: @DaneOsobowe: @eARLq3: doczepili się bo wjechałem na zakazie, ale odpuścili jak im powiedziałem, że musiałem tak jechać, bo w innym miejscu bym się nie złamał. W czasie kontroli wyszło, że nie mam tacho. Chłopaki powiedzieli żebym wypił mocną kawę i mogę jechać xD pic rel. Tu powinno być tacho xD
Pobierz Ruchaka_rozrabiaka - @peszmerd: @PanKracy582: @szymon362: @RiJo84: @svetrey: @peszmer...
źródło: comment_ppLqVNzJWc7hi8LXtmSQGPAWJdtCyyjf.jpg
@peszmerd wstawaj, zesrałeś się xD umundurowany policjant nie musi okazywać legitymacji i odznaki. Nie podanie dokumentu tożsamości jeśli się go ma to wykroczenie (mogą dokonać kontroli osobistej żeby go znaleźć), a jeśli nie da dokumentu i nie poda danych ustnie to jest do zatrzymania na 24 godziny w celu ustalenia tożsamości + mandat za wykroczenie z 65 KW, a jak nie przyjmie to wniosek o ukaranie do sądu. Notatki to może żądać
@peszmerd: @abrakadabra125: No i tak i nie. W kontroli ruchu drogowego policjant umundurowany na żądanie kierującego musi okazać legitymację służbową + wiadomo standardowo imie, nazwisko, stopien, jednostka, podstawa prawna i faktyczna. Z tą legitymacją to jest wyjątek od ogólnej zasady, że umundurowany policjant nie musi się legitymować. A co do żądania notatki to mogę to tylko skwitować śmiechem ( ͡° ʖ̯ ͡°)