Wpis z mikrobloga

@Dziglipaf
Warunki Techniczne :
§ 293.6
Urządzenia oświetleniowe, w tym reklamy, umieszczone na zewnątrz budynku lub w jego otoczeniu nie mogą powodować uciążliwości dla jego użytkowników ani też przechodniów i kierowców. Jeżeli światło skierowane jest na elewację budynku zawierającą okna, natężenie oświetlenia na tej elewacji nie może przekraczać 5 luksów w przypadku światła białego i 3 luksów w przypadku światła kolorowego lub światła o zmieniającym się natężeniu, błyskowego, ewentualnie pulsującego. "
@Dziglipaf Napewno nie robią tego celowo, jest to nowe osiedle domków jedno rodzinnych. Sąsiad na 5 arowej działce ma około 16 lamp. Nie chcę po miesiącu już toczyć pierwszej wojny
@Marcinmt
@Dziglipaf

To raczej podpada pod immisję.

immisje materialne i niematerialne. Immisje niematerialne polegają na negatywnym oddziaływaniu na psychikę. Należy zaznaczyć iż również immisje materialne będą niekiedy miały, w przypadku ich długotrwałego istnienia, pośredni wpływ na psychikę np. cyklicznie powtarzający się hałas w godzinach nocnych. Część środowiska naukowego uważa, że do zakresu zastosowania art. 144 k.c. nie należy włączać immisji niematerialnych gdyż do ochrony przed nimi powinno się stosować art. 23 i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinmt: mam od niedawna podobny problem. Sąsiad postawił ledową lampę na solar słoneczny, wysoką na 4 metry na działce 20m2. Święci jak tylko się sciemni i tak całą noc. Oczywiście światło dociera nie dość że na moja sąsiednią działkę, ale jeszcze mi w okna przez co muszę całkowicie zasłaniać rolety. Żeby było zabawniej mieszkamy centralnie przed lasem. Gadałem już z nim dwa razy, ale nie jest chętny do współpracy... Jak tobie