Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem ze swoim Saabem 9-3 2007 silnik 2.0T. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie, ale dziś pełna klapa gdyż nie odpala mimo, że kręci jak szalony. Dodam, że objaw występuje jak jest zimno i mokro zarazem. Komp nie zgłasza żadnych błędów a pompę paliwa słychać przy zapłonie. Za pierwszym razem jest zapłon lecz nie wchodzi na obroty, dodatkowo faluja i gaśnie. Co ciekawe jak odpali to silnik pracuje równo, ładnie trzyma obroty i przyspiesza bezproblemowo tak było właśnie za pierwszym razem ale dziś już się poddalem :(
Będę wdzięczny za sugestie oraz wskazówki zwłaszcza #saab #mechanika #warsztat #mechanikasamochodowa
  • 41
@Yoiusa właśnie zastanawialem się czy któryś z czujników nie podaje błędnych parametrów gdyż za pierwszym razem jak odpalił nie chciał wejść na obroty na biegu jalowym
@kamilofone: ostatnio doszukiwałem sie usterki w jakims aucie. Na zimnym ciezko pali. Za pierwszym nic (krecil non stop ladnie), za 2 odpalił ale zdechl, 3 raz to samo. Za 4 dopiero sie wkrecil jakos i chodzil. Zero błedow na kompie. W parametrach silnika przy temperaturze otoczenia około 1 stopnia komputer pokazał ze czujnik temp. cieczy chłodzacej widzi ponad 60 stopni ¯_(ツ)_/¯ . Wymianka na nowy i palił na strzała
@Yoiusa dzięki Wielkie za podpowiedź bo też to podejrzewałem i fajnie jakby to było to ! Nie mam jak na razie narzędzi do podłączenia się pod komputer sterujący silnikiem, ale może jutro kumpel coś mądrego przywiezie i uda się zczytac :)
@kamilofone: oj nie wiem. Jesli jest to zwykły czytnik kodów to możliwe że tylko taką funkcje pełni ;-/ ja zazwyczaj działam na diagnostycznych programach także niestety nie jestem w stanie Ci powiedziec.
@emissary: @kamilofone: ja mam tą usterkę co jest opisana w tym linku i to raczej nie to. SS polift z 2007 roku. U mnie 1 objawem było lekkie trzęsienie budą po odpaleniu, im zimniej tym dłużej to trwa (do 10s.) W lato jest to prawie nieodczuwalne. Dodatkowo jak ruszyłem od razu po odpaleniu zimnego silnika to wywalał check - wypadające zapłony na 4 cylindrze. Podmiana cewek - to samo, zawsze
@bugsik11 dzięki za info oraz linka :-)
przyznam, że nie znałem tej strony więc chętnie popatrze. Jutro będę szukał czujnika temp cieczy oraz starał się go podpiąć pod jakiś komputer diagnostyczny