Wpis z mikrobloga

We wrześniu 2018 sprzedałem samochód jednak nie dopilnowałem i nie wypowiedziałem umowy OC. Przyszła mi teraz informacja, że mam opłacić składkę OC. Przesłałem do ubezpieczyciela umowę kupna sprzedaży ale w umowie nie ma numeru pesel kupującego (jest tylko numer dowodu osobistego). Nie mam jak skontaktować się z kupującym. Czy będę musiał opłacić całą składkę w takim przypadku, czy można wypowiedzieć OC? W chwili obecnej czekam na odpowiedź ubezpieczyciela ale chciałbym wiedzieć co może mnie czekać. #oc #ubezpieczenia
  • 8
@cantom: Przecież jeśli nie wypowiedziałeś OC to jedyne co się mogło stać, to że nowy właściciel jeździł na Twojej polisie aż do jej zakończenia. Nie może się wznowić bez rekalkulacji. Zgłosiłeś w ogóle fakt zmiany właściciela do ubezpieczyciela?
@cantom: Pewnie nowy właściciel nawet nie przerejestrował i nie ma śladu, że sprzedałeś auto. OC jak najbardziej da się wypowiedzieć, ale zapłacisz za okres do dzisiaj pewnie. Zgłoś też fakt sprzedaży do wydziału komunikacji żeby uniknąć innych problemów.
@cantom: kopiuję swój poprzedni post w którym tłumaczyłem innemu mirkowi co ma zrobić w tej sytuacji.

napisz zawiadomienie do TU, że zgodnie z przedstawionymi wcześniej dokumentami sprzedałeś pojazd dla danej osoby (podaj wszystkie dane swojego auta i nabywcy jakie posiadasz) i że nie posiadasz jego numeru PESEL bo Ci gdzieś zaginął.

Na koniec dopisz jeszcze, że zgodnie z art.31 pkt 1. ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych umowa ubezpieczenia uległa rozwiązaniu z ostatnim