Wpis z mikrobloga

Tak sobie dzisiaj przeczytałem newsa o panu K. czyli "najmłodszym polskim miliarderze", który siedzi bez wyroku 2 lata już. Dla mnie to jest patologia. Już nie wspominając o Marcinie P. z Amber Gold, który siedzi 6,5 roku bez wyroku. 6,5 roku rozumiecie to? Ponad 2000 dni, a wymiar sprawiedliwości nie potrafi go skazać?

W związku z tym uważam, że powinniśmy jako obywatele wyjść z inicjatywą ustawodawczą, która wykreśli z KPK artykuł 263 § 4.

Przedłużenia stosowania tymczasowego aresztowania na okres oznaczony, przekraczający terminy określone w § 2 i 3 może dokonać sąd apelacyjny, w którego okręgu prowadzi się postępowanie na wniosek sądu, przed którym sprawa się toczy, a w postępowaniu przygotowawczym na wniosek właściwego prokuratora bezpośrednio przełożonego wobec prokuratora prowadzącego lub nadzorującego śledztwo – jeżeli konieczność taka powstaje w związku z zawieszeniem postępowania karnego, czynnościami zmierzającymi do ustalenia lub potwierdzenia tożsamości oskarżonego, wykonywaniem czynności dowodowych w sprawie o szczególnej zawiłości lub poza granicami kraju, a także celowym przewlekaniem postępowania przez oskarżonego.


Przecież nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale tak to nasze państwo bez żadnego wyroku, może każdego obywatela w zasadzie zamknąć na okres bezterminowy. Jeżeli znacie jakieś fundacje, które zajmują się tego typu sprawami oznaczcie je na wykopie, bądź podajcie w komentarzach kontakty do nich i nagłośnijmy sprawę.

#polska #polityka #prawo #stopwiecznymaresztom
źródło: comment_Z2y3fLw6D6jjhpgYkppzOdSiyiaiXfWU.jpg
  • 9
@smartfonik niestety, a potem w wypadku skazania widzę taką zbieżność, że wyrok na siłę pokrywa się z okresem tymczasowego aresztowania, co by nie było potem pozwu o odszkodowanie od państwa polskiego. Tragedia, a wsadzanie cudzoziemców na 3-9 miesięcy, bo ukradli coś za 2000 zł., ale nie mają miejsca zamieszkania w PL to też dla mnie patologia. No, ale nie mają miejsca zamieszkania w PL i wtedy to wręcz obligatoryjne.
Przecież nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale tak to nasze państwo bez żadnego wyroku, może każdego obywatela w zasadzie zamknąć na okres bezterminowy.


@smartfonik: Nie nasze państwo. Sądy to nie państwo, to trzecia władza!