Wpis z mikrobloga

Prawa kobiet - NIE


@DJtomex: tzn. miałby być jeszcze bardziej uprzywilejowane w stosunku do praw jakie mają mężczyźni

Gender - NIE

nie ma to jak oburzanie się na niewprowadzanie pseudonauki ¯\_(ツ)_/¯
@szymkov

ale to jest chyba problem ogólnopolski, a nie podkarpacki, czy się mylę?


Ano jest. Odpowiedziałam, bo zapytałeś jakie prawa kobiet są naruszane.
A tak na marginesie. Aborcja jest dozwolona w kilku przypadkach, ale to prawo kobiet też jest naruszane ZWŁASZCZA na Podkarpaciu, bo tam duża część lekarzy stosuje twór pod nazwą klauzula sumienia. Nie wiem jakie masz do tego podejście, ale nawet jeśli lekarz taki papier podpisał to ma obowiązek skierować
@kawior2007 aborcje będą się działy czy ci się to podoba czy nie. Jak nie w gabinecie to tabletkami w domu, a jak nie w domu to w gabinecie w Czechach.
Wiem, że Hitler chciał wytępić Polaków aborcjami, ale uwież, to,że jest prawo do aborcji nie oznacza, że absolutnie każda ciężarna będzie szła na skrobankę. Aborcja w PRL była legalna i powszechna, a jakoś nie wyginęliśmy i do tego rodziło się nawet więcej
@Soojin21: ja pytałem w odniesieniu do jego wpisu, nie ogólnie co wiecie na ten temat ;-D co do anty awaryjnego zgadzam się, ale większe problemy (z doświadczenia osób z otoczenia) miały właśnie osoby z Krakowa czy Śląska, a na Podkarpaciu nie, więc zależy to od lekarza na którego trafisz a nie od rejonu, więc takie gadanie jest troszkę krzywdzące bo niepraedziwe. - zbyt uogólnione.
@Soojin21: o właśnie, za PRL-u rodziło się więcej dzieci, podejrzewam, że nie dzięki aborcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ile dzieci dzieci średnio przypadało na rodzinę wtedy? 3? Teraz ponad połowa rodzin w Polsce ma 1 dziecko więc potencjalnie co druga aborcja to rodzina bez dziecka. Każda aborcja teraz to Hindus ściągnięty do pracy za 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba utrudniać aborcję
@kawior2007

o właśnie, za PRL-u rodziło się więcej dzieci, podejrzewam, że nie dzięki aborcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie powiedziałam, że aborcja sprawia, że rodzi się dużo dzieci, tylko, że te dwa zjawiska się nie wykluczają.

Każda aborcja teraz to Hindus ściągnięty do pracy za 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


I co w tym złego? Jeśli Hindus jest dobrym pracownikiem to jaki masz